Zomin tumani XTB ga qarashli 34-maktabning 38 nafar bitiruvchi sinf o‘quvchilari va o‘qituvchilari  uchun JDPU da «Ochiq eshiklar» kuni tashkil etildi.
Tadbir doirasida universitetning moddiy-texnika bazasi, o‘quv xonalari, ARM bilan tanishtirildi. Shuningdek  bitiruvchilar universitet fakultetlari va kafedralari bilan tanishib, ta’lim muassasasiga  tegishli barcha ma’lumotlarni olishdi.
Universitet  tuzilmasi  qoshida tashkil etilgan «Qatog‘on qurbonlari» muzeyiga tashrif  o‘quvchilar qaldbida chuqur taassurot qoldirdi desak xato qilmagan bo‘lamiz. Bu yerda mehmonlar qatag‘on qurbonlari haqida hamda Jizzax vohasi bilan bog‘liq qiziqarli  ma’lumotlarga ega bo‘lishdi.Tadbir yakunida o‘qituvchi A. Qayumov  tomonidan o‘quvchilarga  bir soatlik motivatsion dars tashkil etdi.

“Open doors” day was organized at Oliyogoh.
“Open doors” day was organized at JDPU for 38 graduating students and teachers of the 34th school of Zomin district.
During the event, the material and technical base of the university, classrooms, ARM were introduced. Also, the graduates got acquainted with the faculties and departments of the university and received all the information related to the educational institution.
It would not be wrong to say that the visit to the “Victims of Repression” museum, which was established under the university structure, left a deep impression on the hearts of the students. Here, the guests got interesting information about the victims of the repression and the Jizzakh oasis. At the end of the event, teacher A. Qayumov organized a one-hour motivational lesson for the students.