Fakultetning Maktabgacha va boshlang‘ich ta’limda xorijiy til kafedrasida bo‘lib o‘tgan tadbirda universitetning korrupsiyaga qarshi kurashish Komplaens-nazorati tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i A.Umrzakov tomonidan sohaga tegishli korrupsiya va uning illatlari, korrupsion va boshqa turdagi huquqbuzarliklar bo‘yicha xabar berish tartibi to‘g‘risidagi bir qator hujjatlarning mazmun-mohiyati haqida rahbar-xodimlar, professor-o‘qituvchilar hamda talaba-yoshlarga tushuntirish ishlarini olib borish zarurligi haqida tushunchalar berdi.
Shu o‘rinda fakultet dekani U.Jumanazarov 2022-2023 o‘quv yili uchun o‘tkaziladigan   oraliq nazorat va yakuniy nazorat imtihonlari o‘tkazilishi bilan bog‘liq jarayonlarda va 4+2 malakaviy amaliyot bo‘yicha professor-o‘qituvchilarimni ta’magirlik va firibgarlik holatlariga yo‘l qo‘ymasligi yuzasidan ogohlantirishlar berish bilan bir qatorda Yuqoridagi holatlar universitetning nufuzi va sha’niga dog‘ tushurishi hamda jinoyat ekanligini  ta’kidladi Tadbir so‘ngida ta’lim sifatini oshirishda va xalqaro tajribalar asosida dars jarayonlarini olib borishga keng e’tibor berish, nizomda ko‘rsatilgan jarayonlarni inobatga olgan holda tadbiq etish yuzasidan ko‘rsatmalar berib o‘tildi.

На факультете дошкольного образования была организована беседа
На мероприятии, проведенном на кафедре иностранных языков дошкольного и начального образования факультета, начальник отдела управления антикоррупционной системы комплаенс-контроля университета А.Умрзаков рассказал о коррупции и ее пороках, коррупции и других видов правонарушений, относящихся к сфере содержания ряда документов об уведомительном порядке дал представление о необходимости проведения разъяснительной работы руководителям-служащим, профессорам-преподавателям и студентам.
В данном месте декан факультета У.Джуманазаров проинформировал профессорско-преподавательский состав о процессах, связанных с проведением промежуточных контрольных и итоговых контрольных экзаменов на 2022-2023 учебный год, а также квалификационной практикой 4+2. на вынесение предупреждений о недопущении случаев мошенничества и мошенничества он отметил, что указанные выше случаи пятнают престиж и честь вуза и являются преступлением.