Fakultetning Maktabgacha va boshlang‘ich ta’limda xorijiy til kafedrasida bo‘lib o‘tgan tadbirda universitetning korrupsiyaga qarshi kurashish Komplaens-nazorati tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i A.Umrzakov tomonidan sohaga tegishli korrupsiya va uning illatlari, korrupsion va boshqa turdagi huquqbuzarliklar bo‘yicha xabar berish tartibi to‘g‘risidagi bir qator hujjatlarning mazmun-mohiyati haqida rahbar-xodimlar, professor-o‘qituvchilar hamda talaba-yoshlarga tushuntirish ishlarini olib borish zarurligi haqida tushunchalar berdi.
Shu o‘rinda fakultet dekani U.Jumanazarov 2022-2023 o‘quv yili uchun o‘tkaziladigan   oraliq nazorat va yakuniy nazorat imtihonlari o‘tkazilishi bilan bog‘liq jarayonlarda va 4+2 malakaviy amaliyot bo‘yicha professor-o‘qituvchilarimni ta’magirlik va firibgarlik holatlariga yo‘l qo‘ymasligi yuzasidan ogohlantirishlar berish bilan bir qatorda Yuqoridagi holatlar universitetning nufuzi va sha’niga dog‘ tushurishi hamda jinoyat ekanligini  ta’kidladi Tadbir so‘ngida ta’lim sifatini oshirishda va xalqaro tajribalar asosida dars jarayonlarini olib borishga keng e’tibor berish, nizomda ko‘rsatilgan jarayonlarni inobatga olgan holda tadbiq etish yuzasidan ko‘rsatmalar berib o‘tildi.

A roundtable discussion was organized at the faculty of preschool education.
At the event held at the department of foreign languages in pre-school and primary education of the faculty A. Umrzakov, the head of the university’s anti-corruption compliance control system management department gave insights on the procedure for reporting corruption and its vices, corruption and other types of offenses related to the industry about the content of a number of documents and about the need to conduct explanatory work for leaders-employees, professors-teachers and students.
In this place, the dean of the faculty, U. Jumanazarov, instructed my professors and teachers in the processes related to the mid-term and final control exams held for the 2022-2023 academic year and 4+2 qualification practice. in addition to giving warnings about not allowing cases of fraud and fraud, he noted that the above cases stain the prestige and honor of the university and are a crime. At the end of the event, instructions were given on how to improve the quality of education and how to pay attention to teaching processes based on international experiences, and how to implement them taking into account the processes specified in the regulations.