“Kitob mening do‘stim” respublika ko‘rik-tanlovining hududiy saralash bosqichi o‘tkazildi.
“Kitob mening do‘stim” respublika ko‘rik-tanlovining hududiy saralash bosqichini tanlov  “Bilimdon kitobxon” , “Annotatsiya mahorati”, “Kitobxonlik va mutolaa madaniyatini keng targ‘ib qilish” shartlar asosida o‘tkazildi.
O‘tkazilgan uch shart natijalari Hakamlar hay’ati tomonidan umumlashtirilib yakuniy baholar e’lon qilindi. Natijalarga ko‘ra  1-o‘rin Jizzax davlat pedagogika universiteti talabasi Qironboyeva Anisaga  2-o‘rin , Mirzo Ulug‘bek nomidagi O‘zbekiston Milliy universiteti Jizzax filiali talabasi  Iskandarova Farangizga 3-o‘rin Jizzax politexnika universiteti talabasi  Hakimov Ma’rufga nasib etdi.
G‘oliblar 1-2-3-darajali diplomlar bilan taqdirlandilar. A.Qodiriy nomidagi Jizzax davlat pedagogika universiteti talabasi Qironboyeva Anisa g‘olib deb e’lon qilindi. G’olib talaba Qironboyeva Anisa “Kitob mening do‘stim” respublika ko‘rik-tanlovining respublika bosqichida ishtirok etish uchun yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.

The regional selection stage of the “Book is my friend” republican competition was held.
The regional selection stage of the “Book My Friend” republican competition was held on the basis of the conditions “Knowledgeable reader”, “Annotation skill”, “Wide promotion of book reading and reading culture”.
The results of the three conditions were summarized by the Jury and the final grades were announced. According to the results, 1st place goes to Anisa Kironboyeva, a student of Jizzakh State Pedagogical University, 2nd place goes to Iskandarova Farangiz, a student of the Jizzakh branch of the National University of Uzbekistan named after Mirzo Ulugbek, 3rd place goes to Hakimov Maruf, a student of Jizzakh Polytechnic University.
The winners were awarded diplomas of 1-2-3 degrees. Anisa Kironbayeva, a student of Jizzakh State Pedagogical University named after A. Qadiri, was announced as the winner. The winning student, Anisa Kironboyeva, won a ticket to participate in the republican stage of the “Book is my friend” republican competition.