“Kitob mening do‘stim” respublika ko‘rik-tanlovining hududiy saralash bosqichi o‘tkazildi.
“Kitob mening do‘stim” respublika ko‘rik-tanlovining hududiy saralash bosqichini tanlov  “Bilimdon kitobxon” , “Annotatsiya mahorati”, “Kitobxonlik va mutolaa madaniyatini keng targ‘ib qilish” shartlar asosida o‘tkazildi.
O‘tkazilgan uch shart natijalari Hakamlar hay’ati tomonidan umumlashtirilib yakuniy baholar e’lon qilindi. Natijalarga ko‘ra  1-o‘rin Jizzax davlat pedagogika universiteti talabasi Qironboyeva Anisaga  2-o‘rin , Mirzo Ulug‘bek nomidagi O‘zbekiston Milliy universiteti Jizzax filiali talabasi  Iskandarova Farangizga 3-o‘rin Jizzax politexnika universiteti talabasi  Hakimov Ma’rufga nasib etdi.
G‘oliblar 1-2-3-darajali diplomlar bilan taqdirlandilar. A.Qodiriy nomidagi Jizzax davlat pedagogika universiteti talabasi Qironboyeva Anisa g‘olib deb e’lon qilindi. G’olib talaba Qironboyeva Anisa “Kitob mening do‘stim” respublika ko‘rik-tanlovining respublika bosqichida ishtirok etish uchun yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.

Был проведен областной отборочный этап республиканского конкурса «Книга – мой друг»
Региональный отборочный этап республиканского конкурса «Книга мой друг» проводился на основе условий «Сведущий читатель», «Умение аннотировать», «Широкая пропаганда книжного чтения и культуры чтения».
Жюри подвело итоги выполнения трех условий и объявило окончательные оценки. По итогам 1-е место было присуждено студентке Джизакского государственного педагогического университета Анисе Киранбоевой, 2-е место присуждено Искандаровой Фарангиз, студентке Джизакского филиала Национального университета Узбекистана имени Мирзо Улугбека, 3 место занял Хакимов Маруф, студент Джизакского политехнического университета.
Победителям были вручены дипломы 1-2-3 степени. Победительницей была объявлена ​​студентка Джизакского государственного педагогического университета имени А.Кадыри Аниса Киронбаева. Студентка-победительница Аниса Киронбоева выиграла путёвку для участия в республиканском этапе республиканского конкурса «Книга – мой друг»