Jizzaxda yoshlar uchun “Besh tashabbus” festivali bo‘lib o‘tdi.
Jizzax shahrida yoshlar hayotida muhim ahamiyat kasb etuvchi “Besh tashabbus” yoshlar festivali keng qamrovda va ko‘tarinki ruhda o‘tdi.
Oqshom payti shahar ahli musiqa va chorlov sadolari ostida Yoshlar shaharchasiga yig‘ildi. Maydonda sport, musiqa va innovatsiya uyg‘unlashgan haqiqiy bayramona muhit hukm surdi. Yoshlarning ijodiy ishlanmalari, startaplari, innovatsion g‘oyalari hamda rassomlar ijodi namoyish etilgan ko‘rgazmalar festivalga kelgan barcha ishtirokchilarda katta qiziqish uyg‘otdi.
Festival yoshlar uchun: yangi g‘oyalar bilan tanishish,o‘z qobiliyat va iqtidorini namoyish etish, bir-biridan o‘rnak olish va ijodiy muhitda rivojlanish imkoniyatini berdi. Tadbirda Jizzax davlat pedagogika universiteti talaba-yoshlari ham faol ishtirok etdilar. Universitet ramzi aks etgan bayroqlarni baland ko‘targan talabalar festivalga tantanavor ruh bag‘ishladilar. Ularning sport, musiqa va innovatsion yo‘nalishlardagi chiqishlari tomoshabinlar qalbidan chuqur o‘rin oldi.
Bu kabi festivallar yoshlarning yangi imkoniyatlarga ishonchini mustahkamlaydi, Vatanga sadoqat va faxr tuyg‘ularini kuchaytiradi, ijtimoiy faolligini oshiradi.

В Джизаке прошел фестиваль «Пять инициатив» для молодежи
В городе Джизак масштабно и с большим воодушевлением прошел молодежный фестиваль «Пять инициатив», имеющий важное значение в жизни молодежи.
Вечером горожане собрались в Молодежном городке под звуки музыки и призывов. На площади царила подлинно праздничная атмосфера, в которой гармонично сочетались спорт, музыка и инновации. Выставки, демонстрирующие творческие разработки молодежи, стартапы, инновационные идеи и произведения художников, вызвали огромный интерес у всех участников фестиваля.
Фестиваль предоставил молодежи возможность познакомиться с новыми идеями, продемонстрировать свои способности и таланты, перенять опыт друг у друга и развиваться в творческой среде. В мероприятии активно участвовали студенты Джизакского государственного педагогического университета. Студенты, высоко поднявшие флаги с символикой университета, придали фестивалю торжественную атмосферу. Их выступления в спортивных, музыкальных и инновационных направлениях глубоко тронули сердца зрителей.
Подобные фестивали укрепляют веру молодежи в новые возможности, усиливают чувства преданности и гордости за Родину, повышают их социальную активность.
Участие студентов Джизакского государственного педагогического университета в таких крупных фестивалях свидетельствует об их творческом потенциале, инициативности и активной гражданской позиции.