Jizzaxda test sinovlari boshlandi: Olimpiya va Paraolimpiya markazi abituriyentlar va ota-onalar bilan gavjum.
Joriy yilning 14-iyul kuni Jizzax Olimpiya va Paraolimpiya sport turlariga tayyorlash markazi hududida abituriyentlar uchun test sinovlari boshlandi. Erta tongdan boshlab markaz hududi sinovga kelgan yoshlar va ularning ota-onalari bilan gavjum bo‘ldi.
Imtihonlarga kechikmasdan yetib kelish uchun soat 7:00 gacha abituriyentlar markazda to‘plandi. Soat 7:30 ga kelib, barcha ishtirokchilar test sinovlari o‘tkaziladigan binolarga kirib o‘tirishdi. Ota-onalar esa ular uchun maxsus tashkil etilgan kutish joylariga joylashtirildi.
Abituriyentlarning sinov jarayonini monitor va mobil qurilmalar orqali kuzatib turgan ota-onalarning hayajonini yumshatish, ruhiy qo‘llab-quvvatlash maqsadida Jizzax davlat pedagogika universiteti Maktabgacha ta’lim fakultetining badiiy jamoasi tomonidan musiqiy dastur tashkil etildi. Chiqishlar ota-onalarda iliq taassurot qoldirdi va ularning kayfiyatini ko‘tardi.
Ushbu jarayonni samarali va tizimli tashkil etish maqsadida Jizzax davlat pedagogika universiteti Boshlang‘ich ta’lim fakulteti professor-o‘qituvchilari va tyutorlari tomonidan kun davomida navbatchilik ishlari yo‘lga qo‘yildi. Ular tomonidan abituriyentlarga yo‘nalish berish, psixologik qo‘llab-quvvatlash va tashkiliy yordam ko‘rsatilib kelinmoqda.
Test sinovlari yuksak saviyada, shaffof va oshkora tarzda tashkil etilishi, har bir abituriyentga teng sharoitlar yaratilishi universitetimiz jamoasi uchun doimiy ustuvor vazifalardan biri hisoblanadi.

On July 14 of this year, entrance exams for applicants began at the Jizzakh Olympic and Paralympic Training Center. From early morning, the center’s grounds were filled with young applicants and their parents who had arrived for the exams.
To ensure timely arrival for the exams, applicants gathered at the center by 7:00 a.m. By 7:30, all participants had entered and taken their seats in the designated exam halls. Meanwhile, parents were directed to specially organized waiting areas.
To ease the anxiety and provide emotional support to parents who were following the exam process via monitors and mobile devices, a musical performance was organized by the artistic group of the Faculty of Preschool Education at Jizzakh State Pedagogical University. The performances left a warm impression on the parents and lifted their spirits.
To ensure the effective and organized management of the process, faculty members and tutors from the Faculty of Primary Education at Jizzakh State Pedagogical University were assigned to supervisory duties throughout the day. They have been providing guidance to applicants, offering psychological support, and assisting with organizational matters.
Ensuring that the entrance exams are conducted at a high level, in a transparent and open manner, and providing equal conditions for every applicant is one of the constant top priorities for our university team.