Jizzax davlat pedagogika universitetida  mehnat jamoasining  konferesiyasi  bo‘lib o‘tdi.
Universitet majlislar zalida  bo‘lib o‘tgan jizzax davlat pedagogika universiteti  mehnat jamoasining  konferesiyasida asosiy masala qilib, Jizzax davlat pedagogika universiteti ma’muriyati va kasaba uyushma qo‘mitasi o‘rtasida 2021-2023 yillarga mo‘ljallab  tuzilgan  jamoa shartnomasining  2022  yilda bajarilishi va 2023 -2025 yillar uchun yangitdan tuzilgan jamoa shartnomasi loyixasi  muxokamasi ko‘rildi. Unda O‘zbekiston ta’lim va fan xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashining jizzax viloyati bo‘yicha mas’ul tashkilotchisi Qodirov Baxrullo Qodirovich va boshqa ma’sullar ishtirok etishdi.
Konferensiyada universitet professor-o‘qituvchilari va xodimlari hamda talabalardan saylangan  delegatlar qatnashdi. Unda Jizzax  davlat pedagogika universiteti ma’muriyati va universitet kasaba  uyushma qo‘mitasi o‘rtasida 2021 – 2023 yillarga mo‘ljallab tuzilgan Jamoa Shartnomasining 2022 yilda bajarilishi to‘g‘risidagi hisobotlari  eshitildi. Xisobotda  xar ikkala taraflar tomonidan Jamoa shartnomasiga kiritilgan barcha  bo‘limning xar-bir  bandlari bo‘yicha yil davomida amalga oshirilgan ishlar xaqida to‘liq ma’lumot berildi. Konferensiya kun tartibiga  binoan jamoa shartnomasida belgilangan bandlarning bajarilishi bo‘yicha ishchi guruhning axboroti  eshitildi va jamoa shartnomasining 2022 yilda xar ikkala taraflar tomonidan bajarili qoniqorli deb topildi.
Konferensiya kun tartibining navbatdagi masalasi muxokomasida  2023-2025 yillarga yangitdan tuzilgan jamoa shartnomasi loyixasining xar-bir bandini yig‘ilish qatnashchilariga   kasaba uyushma ko‘mitasi raisi Majidov Jahongir Maxmudovich o‘qib eshitdirdi va bu loyixa bo‘yicha ekspert xulosasi bilan tanishtirdi. Ekspert komissiyasining yakuniy xulosasiga  ko‘ra ushbu jamoa shartnomasi O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi kengashi tavsiyalari asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, mexnat kodeksi hamda tarmoq kelishuvi talablariga mos keladi va u mexnat jamoasining umumiy yig‘ilishida muxokama etish hamda maqullashga tavsiya etilganligi aytildi.
2023-2025 mo‘ljallangan jamoa shartnomasi ma’qullandi. Yig‘ilish yakunida O‘zbekiston ta’lim va fan xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashining viloyat bo‘yicha mas’ul tashkilotchisi Qodirov  Baxrullo Kodirovich so‘zga chiqdi.Berilgan barcha savollarga atroflicha javoblar berildi.

A conference of the labor team was held at Jizzakh State Pedagogical University.
The main issue at the Jizzakh State Pedagogical University “labor team conference” held in the university meeting hall was the 2022 collective agreement concluded between the Jizzakh State Pedagogical University administration and the trade union committee for 2021-2023. The discussion of the draft collective agreement for 2023-2025 was held. Kadirov Bakhrullo Kadyrovych, the organizer responsible for the Jizzakh region of the Republican Council of the Trade Union of Education and Science Employees of Uzbekistan and other officials took part in it.
The conference was attended by university professors and employees, as well as delegates elected from students. Reports on the implementation of the Collective Agreement for 2021-2023 between the administration of Jizzakh State Pedagogical University and the university trade union committee in 2022 were heard. In the report, full information was given about the work carried out by both parties during the year in each section of the Collective Agreement. According to the agenda of the conference, the information of the working group on the implementation of the clauses specified in the collective agreement was heard and the implementation of the collective agreement in 2022 by both parties was considered satisfactory.
During the discussion of the next issue on the agenda of the conference, Majidov Jahangir Makhmudovich, the chairman of the trade union committee, read each clause of the draft collective agreement for 2023-2025 to the meeting participants and introduced the expert opinion on this draft. According to the final conclusion of the expert commission, this collective agreement was developed based on the recommendations of the Council of the Federation of Trade Unions of Uzbekistan.
The collective agreement for 2023-2025 was approved. At the end of the meeting, Kadirov Bakhrullo Kodirovich, the regional organizer of the Republican Council of the Trade Union of Education and Science Employees of Uzbekistan, spoke. All the questions were answered in detail.