Jizzax davlat pedagogika universitetida Jamoatchilik kengashining yig‘ilishi o‘tkazildi.
Universitet jamoatchilik kengash tarkibi ishtirokida bo‘lib o‘tgan yig‘ilishdi dastavval, 2023-2024-o‘quv yili 1-yarmida kafedra va tegishli bo‘limlarda bo‘sh (vakant)  lavozimlarga nomzodlarni suhbatdan o‘tkazish komissiyasi axboroti tinglandi.
Shundan so‘ng 2023-2024-o‘quv yili uchun kafedralardagi stajyor-o‘qituvchi, o‘qituvchi, katta o‘qituvchilarni Jizzax haqiqati gazetasining tegishli sonidagi e’longa muvofiq tanlovdan o‘tkazish natijalari haqidagi hisoboti kengash a’zolari muhokamasiga qo‘yildi.
Yig‘ilishda shuningdek, Universitet ta’lim yo‘nalishlarida 2023-2024 o‘quv yili I yarmida tegishli fanlardan yakuniy nazoratlarni o‘tkazish va baholashning dastlabki yakunlari, ta’lim yo‘nalishlarida o‘tkazilgan yakuniy nazoratlarni o‘tkazish va baholash jarayonida talabalarning appelyatsiya komissiyasiga murojaatlari natijalari talaba qizlarning ijtimoiy muammolarini o‘rganish va Ota-onalar kengashlari ish faoliyati haqida ma’ruzalar qilindi.

A meeting of the Public Council was held at Jizzakh State Pedagogical University.
At the meeting held with the participation of the members of the public council of the university, the information of the commission for interviewing candidates for vacant positions in the department and relevant departments in the first half of the 2023-2024 academic year was heard.
After that, the report on the results of the selection of intern-teachers, teachers, senior teachers in the departments for the 2023-2024 academic year in accordance with the announcement in the relevant issue of the Jizzakh Haqiyat newspaper was submitted to the council members for discussion.
At the meeting, the reports were made about the preliminary results of conducting final inspections and evaluations of relevant subjects in the first half of the 2023-2024 academic year in university education areas,the results of students’ appeals to the appeals commission during the final inspections and evaluations in educational areasstudying social problems of female students and and activities of Parent Councils.