Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori Yuldashev Maksudjan Abdullayevich boshchiligida universitet rahbariyati, soha prorektorlari hamda tegishli bo‘lim mudirlari 1–2-sonli talabalar turar joylarida bo‘lib, talabalar uchun yaratilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishdilar.
Tashrif davomida TTJ binolari, talabalar xonalari, umumiy foydalanish hududlari hamda har bir qavatda joylashgan dam olish xonalarining holati o‘rganildi. Shuningdek, talabalar uchun qulay va zamonaviy muhit yaratish maqsadida dam olish xonalarini yangi dizayn asosida ta’mirlash, TTJ hududidagi kutubxonalarni qayta rekonstruksiya qilish masalalari muhokama qilindi.
Shu bilan birga, talabalar turar joylarida yaqinda tashkil etilgan tibbiyot xonalarining faoliyati va moddiy-texnik holati ham ko‘zdan kechirildi. Tibbiy xizmatlar sifatini oshirish maqsadida dori-darmon vositalari zaxirasini to‘ldirish, zamonaviy tibbiy uskunalar bilan jihozlash bo‘yicha zarur tavsiya va aniq topshiriqlar berildi.
O‘rganish jarayonida mavjud kamchiliklarni bartaraf etish, talabalar yashash sharoitlarini yanada yaxshilash hamda ta’lim olish bilan bir qatorda mazmunli dam olish imkoniyatlarini kengaytirish bo‘yicha tegishli taklif va vazifalar belgilandi.

Руководство Джизакского государственного педагогического университета провело ознакомительную работу в студенческих общежитиях №1 и 2.
Руководство Джизакского государственного педагогического университета во главе с ректором Юлдашевым Максуджаном Абдуллаевичем, проректорами по направлениям и заведующими соответствующими отделами посетили студенческие общежития №1 и №2, где лично ознакомились с условиями, созданными для студентов.
В ходе визита было изучено состояние зданий студенческого общежития, студенческих комнат, территорий общего пользования и комнат отдыха, расположенных на каждом этаже. Также обсуждались вопросы ремонта комнат отдыха на основе нового дизайна, реконструкции библиотек на территории студенческого общежития с целью создания комфортной и современной среды для студентов.
Кроме того, были проверены деятельность и материально-техническое состояние недавно созданных медицинских кабинетов в студенческих общежитиях. С целью повышения качества медицинских услуг были даны необходимые рекомендации и конкретные поручения по пополнению запасов лекарственных средств и оснащению кабинетов современным медицинским оборудованием.
В процессе изучения были определены соответствующие предложения и задачи по устранению существующих недостатков, дальнейшему улучшению условий проживания студентов, а также расширению возможностей для содержательного отдыха наряду с получением образования.
Руководство университета подчеркнуло, что реформы в студенческих общежитиях будут осуществляться поэтапно.