Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori Yuldashev Maksudjan Abdullayevich boshchiligida universitet rahbariyati, soha prorektorlari hamda tegishli bo‘lim mudirlari 1–2-sonli talabalar turar joylarida bo‘lib, talabalar uchun yaratilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishdilar.
Tashrif davomida TTJ binolari, talabalar xonalari, umumiy foydalanish hududlari hamda har bir qavatda joylashgan dam olish xonalarining holati o‘rganildi. Shuningdek, talabalar uchun qulay va zamonaviy muhit yaratish maqsadida dam olish xonalarini yangi dizayn asosida ta’mirlash, TTJ hududidagi kutubxonalarni qayta rekonstruksiya qilish masalalari muhokama qilindi.
Shu bilan birga, talabalar turar joylarida yaqinda tashkil etilgan tibbiyot xonalarining faoliyati va moddiy-texnik holati ham ko‘zdan kechirildi. Tibbiy xizmatlar sifatini oshirish maqsadida dori-darmon vositalari zaxirasini to‘ldirish, zamonaviy tibbiy uskunalar bilan jihozlash bo‘yicha zarur tavsiya va aniq topshiriqlar berildi.
O‘rganish jarayonida mavjud kamchiliklarni bartaraf etish, talabalar yashash sharoitlarini yanada yaxshilash hamda ta’lim olish bilan bir qatorda mazmunli dam olish imkoniyatlarini kengaytirish bo‘yicha tegishli taklif va vazifalar belgilandi.

The leadership of Jizzakh State Pedagogical University conducted a review at Student Dormitories No. 1 and No. 2.f
Led by the Rector of Jizzakh State Pedagogical University, Maksudjan Abdullayevich Yuldashev, the university leadership, vice-rectors for relevant areas, and heads of related departments visited student dormitories No. 1 and 2 to closely familiarize themselves with the conditions created for students.
During the visit, the condition of the dormitory buildings, student rooms, common areas, and lounges located on each floor was examined. Discussions were also held regarding the renovation of lounges based on a new design and the reconstruction of libraries within the dormitory area, aiming to create a comfortable and modern environment for students.
Simultaneously, the operation and material-technical condition of the recently established medical rooms in the student dormitories were also reviewed. To improve the quality of medical services, necessary recommendations and clear instructions were given on replenishing the stock of medicines and equipping them with modern medical equipment.
During the inspection process, relevant proposals and tasks were outlined to address existing shortcomings, further improve students’ living conditions, and expand opportunities for meaningful leisure alongside their studies.
The university leadership emphasized that the reforms in the student dormitories will be implemented in stages.