JDPUda «Uch avlod» uchrashuvi o‘tkazildi.
Har bir sohaning yetuk mutaxassislari, fidoyilari bo‘ladi. Ularning yillar davomidagi faoliyati va to‘plagan tajribasi yosh kasbdoshlari uchun ham o‘rnak, ham namuna maktabidir. Jizzax davlat pedagogika universitetida ko‘p yillar faoliyat yuritgan ana shunday faxriylar, ustozlar ko‘pchilikni tashkil etadi. Bugun JDPU 50 yoshda shiori ostida tashkil etilgan «Uch avlod» uchrashuviga shu dargohning Fizika texnologik ta’lim fakultetini 1979-yilda bitirgan ilk qaldirg‘och bitiruvchilar, faxriy ustozlar va talaba yoshlar jam bo‘lishdi.
Bugungi kun uchun Ibrat maktabiga aylangan «Uch avlod» uchrashuvi dastlab Fizika texnologik ta’lim fakultetiga qurib foydalanishga topshirilgan yangi o‘quv binosining ochilish marosimi bilan boshlandi. Tantanali marosimni universitet rektori Sh.Sharipov ochib berdi. Tadbirda Faxriylar sobiq bitiruvchilar o‘z tajribalaridan so‘zlab bergan hayotiy saboqlar, chunonchi, qalblarida jo‘sh urgan vatanparvarlik tuyg‘usi har qanday mashaqqatli vaziyatda ularga kuch va shijoat bergani, xalqimiz oldidagi farzandlik burchi esa doimo o‘z vazifalariga fidoyilik va mas’uliyat bilan yondashishga undagani ishtirokchilar, ayniqsa, yoshlardagi Vatanga bo‘lgan muhabbat va sadoqat hissini yanada to‘lqinlantirib yuborganligini, ularning yuz-ko‘zlaridan anglash qiyin bo‘lmadi.
Ko‘pni ko‘rgan nuroniy ustozlar tajribasi yoshlar uchun katta ibrat maktabidir. Muloqot davomida o‘tgan kunlarni xotirlash, bugungi o‘zgarishlarga shukronalar aytish – kelajak sari katta maqsadlar belgilab olishga xizmat qiladi. Bunyodkorlik ishlariga tomoshabin bo‘lib emas, kamarbasta bo‘lish, yurtimiz taraqqiyotiga daxldorlik bilan yashash esa yoshlarning burchidir. Ko‘tarinki kayfiyat, nuroniylar bilan bo‘lgan muloqotlar yoshlarga ko‘p narsa beradi.Tantanali marosimdan so‘ng mehmonlar yangi o‘quv xonalari, o‘quv ustaxonalari, oshxona va talaba yoshlar uchun yangi tashkil etilgan 5 tashabbus markazi bilan yaqindan tanishib chiqdilar.
Tadbir so‘ngida nuroniy otaxon va onaxonlar bir piyola choyga taklif qilinib iqtidorli talabalar tomonidan konsert dasturi namoyish qilindi .

В ДжГПУ прошла встреча «Трёх поколений»
Бывшие выпускники, почётные наставники и молодежь встретились на «Встрече трех поколений», которая становится назидательной школой.
В каждой области есть свои полноценные специалисты и преданные своему делу люди. Их годы работы и накопленный опыт являются одновременно примером и образцовой школой для молодых коллег. В Джизакском государственном педагогическом университете таких ветеранов и наставников, проработавших много лет, много. Сегодня на встрече «Трёх поколений», организованном под лозунгом «ДжГПУ – 50 лет», присутствовали первые выпускники факультета технологического образования физики этого вуза 1979 года и почетные преподаватели а также студенты.
Встреча «Трех поколений», ставшая назидательной школой на сегодняшний день началось с церемонии открытия нового учебного корпуса, который был сдан в эксплуатацию факультету «Физико-технологическое образование». Торжественную церемонию открыл ректор университета Ш.Шарипов. На мероприятии почетные гости и бывшие выпускники рассказали о жизненных уроках из своего опыта, например, о том, как чувство патриотизма в их сердцах придает им силы и мужество в любой сложной ситуации, по их лицам нетрудно было понять, что сыновний долг перед нашим народом всегда побуждал участников подходить к своим задачам самоотверженно и ответственно, особенно любовь и верность молодежи к Родине.
Опыт просвещенных наставников, повидавших многое, является прекрасным примером школы для молодежи. В ходе беседы вспоминать прошлое, благодарить за сегодняшние перемены – служит постановке великих целей на будущее. Долг молодежи – не быть зрителями творческого труда, а быть активными, жить сопричастно развитию нашей страны. Приподнятое настроение, беседы со светилами даёт молодежи многое. После церемонии гости ознакомились с новыми классами, учебными мастерскими, кухней и вновь созданным «Центром 5 инициатив» для студентов.
В завершение мероприятия благообразные отцы и матери были приглашены на чашечку чая, а талантливые студенты исполнили концертную программу.