Universitetda jami 174 nafar talabgor suhbat asosidagi imtihonlarda ishtirok etishi belgilangan. Birinchi kun Maktabgacha ta’lim yo‘nalishining 1- va 2-guruhlarida imtihonda qatnashishi lozim bo‘lgan 56 nafar talabgordan 47 nafari suhbatda ishtirok etdi.
Bugun, 12-avgust kuni Maktabgacha ta’lim yo‘nalishining 3- va 4-guruhlaridagi jami 56 nafar talabgor uchun imtihonlar to‘liq ochiqlik va shaffoflik tamoyillari asosida o‘tkazilmoqda.
📹 Imtihon jarayonlarini jonli efirda kuzatish mumkin:
Onlayn kuzatuv
172
Jizzax davlat pedagogika universitetida 2026/2027-o‘quv yili uchun texnikumlarni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchilarni suhbat asosida o‘qishga qabul qilish imtihonlari bugun ikkinchi kun davom etmoqda. Universitetda jami 174...

At Jizzakh State Pedagogical University, the interview-based admission examinations for graduates who have successfully completed technical colleges for the 2026/2027 academic year are continuing on the second day today.
A total of 174 applicants are scheduled to participate in the interview-based examinations at the university. On the first day, out of the 56 applicants required to participate in the examinations for groups 1 and 2 of the Preschool Education field, 47 applicants took part in the interview.
Today, August 12, examinations for a total of 56 applicants in groups 3 and 4 of the Preschool Education field are being conducted on the basis of the principles of full openness and transparency.