JDPUda profilaktika tadbiri o‘tkazildi
Jizzax davlat pedagogika universitetida 2023-2024-yillar kuz-qish mavsumida yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan favqulodda vaziyatlar, ya’ni is gazi va ovqatdan zaharlanish, quturish kabi kasalliklarning oldini olish bo‘yicha profilaktik chora-tadbirlarni amalga oshirish maqsadida tadbir bo‘lib o‘tdi.
Mutaxassislar talabalar turar joyi va ijarada yashovchi talabalarga o‘z sog‘lig‘iga e’tibor qaratish, yaroqlilik muddati o‘tgan, yaroqsiz va qo‘lda tayyorlangan konserva mahsulotlarini iste’mol qilmaslikni tavsiya qildi. Yig‘ilish yakunida mutaxassislar ishtirokchilarni qiziqtirgan savollarga javob qaytardi.

В ДжГПУ было проведено профилактическое мероприятие
В Джизакском государственном педагогическом университете в целях реализации профилактических мер по предотвращению чрезвычайных ситуаций, которые могут возникнуть в осенне-зимний период 2023-2024 годов, а именно угарного газа и пищевых отравлений, а также бешенства было проведено мероприятие.
Эксперты также рекомендовали студентам, проживающим в студенческом общежитии и съемном жилье, уделять внимание собственному здоровью, не употреблять просроченные, непригодные к употреблению и консервированные продукты ручной работы. В завершение встречи эксперты ответили на вопросы, заданные участниками.