JDPUda profilaktika tadbiri o‘tkazildi
Jizzax davlat pedagogika universitetida 2023-2024-yillar kuz-qish mavsumida yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan favqulodda vaziyatlar, ya’ni is gazi va ovqatdan zaharlanish, quturish kabi kasalliklarning oldini olish bo‘yicha profilaktik chora-tadbirlarni amalga oshirish maqsadida tadbir bo‘lib o‘tdi.
Mutaxassislar talabalar turar joyi va ijarada yashovchi talabalarga o‘z sog‘lig‘iga e’tibor qaratish, yaroqlilik muddati o‘tgan, yaroqsiz va qo‘lda tayyorlangan konserva mahsulotlarini iste’mol qilmaslikni tavsiya qildi. Yig‘ilish yakunida mutaxassislar ishtirokchilarni qiziqtirgan savollarga javob qaytardi.

A preventive event was held at JSPU
JAn event was held at Jizzakh State Pedagogical University in order to implement preventive measures to prevent emergencies that may arise in the autumn-winter period of 2023-2024, namely carbon monoxide and food poisoning, as well as rabies.
Experts also recommended that students living in student dormitories and rented housing pay attention to their own health and do not consume expired, unfit for consumption and canned handmade products. At the end of the meeting, the experts answered questions asked by the participants.