JDPUda kasbiy (ijodiy) imtihonlarga tayyorgarlik jarayonlari o‘rganildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetiga kirish uchun ro‘yxatdan o‘tgan abituriyentlarga kasbiy (ijodiy) imtihonlar ertaga  25-iyuldan boshlanadi.
Qayd etish lozimki, imtihonlarni adolatli va xolis o‘tkazish maqsadida Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligining tegishli buyrug‘i bilan bir guruh mutaxassislar oliy taʼlim muassasalarida o‘tkaziladigan ijodiy imtihonlarga tayyorgarlik jarayonlari bilan tanishib chiqishmoqda.  Mutaxassislar ijodiy imtihonlar o‘tadigan joy va xonalar, abituriyentlar ota-onalari va kuzatuvchilar uchun yaratilgan sharoitlarni ko‘zdan kechirishi bilan bir qatorda, muassasa hududida imtihonlarni sanitariya-gigiyena qoidalariga amal qilgan holda o‘tkazish, jarayonlarni videotranslyatsiya qilish, har bir hududni navbatchi tez tibbiy yordam mashinasi bilan taʼminlash, jarayon haqida tezkor axborot berib borish, imtihon jarayonlariga ommaviy axborot vositalari, jamoatchilik vakillarini taklif etish bo‘yicha tegishli tavsiyalarni berishdi.
Bugun har bir oliy taʼlim muassasalari oldida muhim masala turibdi u ham bo‘lsa kasbiy(ijodiy) imtihonlarni adolatli va shaffof o‘tkazish. Mana shunday hayajonli lahzalarda ko‘nglida bir dunyo orzular bilan talaba degan nomga sazovor bo‘lish istagida bo‘lgan yoshlarga omad yor bo‘lsin deymiz.

Preparation processes for professional (creative) exams were studied at JSPU.
Professional (creative) exams for applicants registered for admission to Jizzakh State Pedagogical University will begin tomorrow, July 25.
It should be noted that in order to conduct the exams fairly and impartially, a group of experts, by order of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, is getting acquainted with the preparation processes for the creative exams held in higher education institutions. In addition to the fact that experts inspect the place and rooms where creative exams are held, the conditions created for applicants’ parents and observers, they conduct exams in the territory of the institution in accordance with sanitary and hygienic rules, video broadcast the processes, the duty officer of each area they gave appropriate recommendations on providing a medical aid vehicle, providing prompt information about the process, and inviting mass media and public representatives to the examination process.
Today, every higher education institution faces an important issue, namely the fair and transparent conduct of professional (creative) exams. In these exciting moments, we wish good luck to the young people who want to be called students with a world of dreams in their hearts.