JDPUda “CULTURE DAY-XALQARO MADANIYATLAR KUNI” Yoshlar Festivali bo‘lib o‘tdi
Jizzax davlat pedagogika universitetida  Xorijiy tillar fakulteti Ingliz tili o‘qitish metodikasi kafedrasi tashabbusi bilan  “CULTURE DAY-XALQARO MADANIYATLAR KUNI” Yoshlar Festivali bo‘lib o‘tdi . Tadbir Birlashgan Arab Amirliklari, Koreya, Hindiston, O`zbekiston, Meksika, Birlashgan Qirollik, Amerika Qo`shma Shtatlari,Turkiya, Gretsiya, Xitoy, Rossiya kabi mamlaktlarning urf-odtlari va qadriyatlaridan so‘zlaguchi ko‘rgazmalar bilan boshlandi.
Har bir mamlakatning milliy taomlari bilan bezatilgan dasturxon, milliy sahna bezaklari tomoshabinlarda chuqur taassurot qoldirdi desak xato qilmagan bo‘lamiz. Ko‘rgazmali namoyishda talabalar tomonidan Arab Shayxlari hayoti aks etgan musiqiy sanha ko`rinishlari,  Koreya jang san`atidan lavhalar va Koreyscha milliy raqslar, Xitoy xalqiining to‘y tantanalari, hindcha  xina qo‘yish marosimi, Eski o`zbek  filmlardagi o‘lmas kino obrazlari o‘zgacha mahorat bilan ijro etildi.
21 may – “Xalqaro madaniyatlar xilma-xilligi va muloqot kuni” munosabati bilan tashkil etilgan yoshlar festivalida Uvropa hamda Osiyodagi 11 ta malakatning urf odatlari va qadriyatlari namoyish etildi. Bayram tadbiriga faol talabalaring taqdirlash marosmi yakun yasadi.

“CULTURE DAY-INTERNATIONAL DAY OF CULTURES” Youth Festival was held at JSPU
“CULTURE DAY-INTERNATIONAL CULTURE DAY” Youth Festival was held at Jizzakh State Pedagogical University on the initiative of the Department of English Language Teaching Methodology of the Faculty of Foreign Languages. The event began with exhibitions about the customs and values of countries such as the United Arab Emirates, Korea, India, Uzbekistan, Mexico, the United Kingdom, the United States of America, Turkey, Greece, China, and Russia.
We would not be wrong to say that the table decorated with national dishes of each country and the national stage decorations left a deep impression on the audience. In the exhibition, students performed musical scenes depicting the life of Arab sheikhs, scenes from Korean martial arts and Korean national dances, Chinese wedding ceremonies, Indian henna ceremony, images old Uzbek films were performed with exceptional skill.
The traditions and values of 11 countries in Europe and Asia were presented at the youth festival organized in connection with the “Day of International Cultural Diversity and Communication” on May 21. The awarding ceremony of active students ended the holiday event.