JDPUda “CULTURE DAY-XALQARO MADANIYATLAR KUNI” Yoshlar Festivali bo‘lib o‘tdi
Jizzax davlat pedagogika universitetida  Xorijiy tillar fakulteti Ingliz tili o‘qitish metodikasi kafedrasi tashabbusi bilan  “CULTURE DAY-XALQARO MADANIYATLAR KUNI” Yoshlar Festivali bo‘lib o‘tdi . Tadbir Birlashgan Arab Amirliklari, Koreya, Hindiston, O`zbekiston, Meksika, Birlashgan Qirollik, Amerika Qo`shma Shtatlari,Turkiya, Gretsiya, Xitoy, Rossiya kabi mamlaktlarning urf-odtlari va qadriyatlaridan so‘zlaguchi ko‘rgazmalar bilan boshlandi.
Har bir mamlakatning milliy taomlari bilan bezatilgan dasturxon, milliy sahna bezaklari tomoshabinlarda chuqur taassurot qoldirdi desak xato qilmagan bo‘lamiz. Ko‘rgazmali namoyishda talabalar tomonidan Arab Shayxlari hayoti aks etgan musiqiy sanha ko`rinishlari,  Koreya jang san`atidan lavhalar va Koreyscha milliy raqslar, Xitoy xalqiining to‘y tantanalari, hindcha  xina qo‘yish marosimi, Eski o`zbek  filmlardagi o‘lmas kino obrazlari o‘zgacha mahorat bilan ijro etildi.
21 may – “Xalqaro madaniyatlar xilma-xilligi va muloqot kuni” munosabati bilan tashkil etilgan yoshlar festivalida Uvropa hamda Osiyodagi 11 ta malakatning urf odatlari va qadriyatlari namoyish etildi. Bayram tadbiriga faol talabalaring taqdirlash marosmi yakun yasadi.

В ДжГПУ прошел молодежный фестиваль “CULTURE DAY-МЕЖДУНАРОДНЫЙ ДЕНЬ КУЛЬТУР”
В Джизакском государственном педагогическом университете по инициативе кафедры методики преподавания английского языка факультета иностранных языков прошел молодежный фестиваль “CULTURE DAY-МЕЖДУНАРОДНЫЙ ДЕНЬ КУЛЬТУР”.
Мероприятие началось с выставок об обычаях и ценностях таких стран, как Объединенные Арабские Эмираты, Корея, Индия, Узбекистан, Мексика, Великобритания, Соединенные Штаты Америки, Турция, Греция, Китай и Россия.
Не будет ошибкой сказать, что стол, украшенный национальными блюдами каждой страны, и национальные декорации сцены произвели на зрителей глубокое впечатление. На выставке студентами мастерски были исполнены музыкально-сценические номера, изображающие жизнь арабских шейхов, сцены из корейских боевых искусств и корейских национальных танцев, свадебные обряды китайцев, индийская церемония хны, бессмертные киногерои из старых узбекских фильмов.
На молодежном фестивале, организованном в связи с 21 мая –«Днем международного культурного разнообразия и общения» были представлены традиции и ценности 11 стран Европы и Азии. Завершилось праздничное мероприятие церемонией награждения активных студентов.