Jizzax davlat pedagogika universiteti qabul komissiyasi maslahat markazi abituriyent va ularning ota-onalari uchun 2024-2025-o‘quv yili qabul jarayonlari yuzasidan barcha savollarga javob berishga tayyor.
Bugun 2024-2025-o‘quv yili uchun abituriyentlarni ro‘yxatga olish boshlandi. Tabiiyki, bu jarayonda ba’zi abituriyentlar ro‘yxatdan o‘tish bo‘yicha to‘liq ma’lumotga ega bo‘lmasligi mumkin. JDPUda tashkil etilgan     Call-center  xodimlari abituriyentlar va ularning ota-onalari tomonidan berilayotgan savol va murojaatlarga batafsil javob berishga harakat qilishmoqda.
– Ayni paytgacha markazga 30 dan ziyod qo‘ng‘iroq bo‘ldi,-deydi qabul komissiyasi bo‘yicha mas’ul kotib S.Nazarqosimov, jarayondagi o‘zgarishlar bois ba’zi abituriyentlar negadir o‘quv muassasalari chiqmayapti, yoki bo‘lmasa milliy sertifikatlarni joylashda muammolarga duch kelishayotganini bayon qilishgan. Mutaxassislar imkon qadar murojaatchilarga ko‘makchi bo‘lishga harakat qilishmoqda. Aytish joizki bir vaqtning o‘zida 10 nafar malakali operatorlar  barcha qo‘ng‘iroqlarga  javob berishmoqda.
Eslatib o‘tamiz: 72-221-55-16 telefon raqamlariga qo‘ng‘iroq qilish orqali qabul komissiyasining maslahat markaziga bemalol  bog‘lanish imkoniyati mavjud. Shuningdek, Abituriyentlar uchun qo‘shimcha ma’lumotlar rasmiy sahifalarimiz orqali ham berib boriladi.

Call-center providing advice and information to applicants has been set up at JSPU.
Jizzakh State Pedagogical University admission commission consultation center is ready to answer all questions regarding the admission process for the 2024-2025 academic year for applicants and their parents.
Registration of applicants for the 2024-2025 academic year began today. Naturally, in this process, some applicants may not have complete registration information. Employees in the call-center established at JSPU are trying to provide detailed answers to the questions and appeals of applicants and their parents.
– So far, more than 30 calls have been made to the center, – says S. Nazarqasimov, the secretary in charge of the admission commission. He said that due to the changes in the process, some applicants stated that for some reason they cannot find educational institutions, or else they have problems in placing national certificates. Specialists are trying to help applicants as much as possible. It is worth saying that 10 qualified operators are answering all calls at the same time.
We remind that it is possible to easily contact the consultation center of the admissions committee by calling 72-221-55-16. Also, additional information for applicants will be provided through our official pages.