JDPU rektori Pedagogika-psixologiya va inklyuziv ta’lim fakulteti professor-o‘qituvchilari bilan uchrashdi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida fakultetlar kesimida professor-o‘qituvchilar bilan muntazam uchrashuvlar o‘tkazilmoqda. Mazkur uchrashuvlarning navbatdagisi Pedagogika-psixologiya va inklyuziv ta’lim fakultetiga bag‘ishlandi.
Universitet rektori Maqsudjon Yuldashev fakultet tarkibidagi “Maxsus pedagogika” va “Ta’lim menejmenti” kafedralari professor-o‘qituvchilari bilan yuzma-yuz muloqot qildi. Uchrashuvning asosiy maqsadi — ta’lim sifatini oshirish, kafedralar faoliyatini yanada takomillashtirish, mavjud muammolarni joyida o‘rganib, ularning samarali yechimlarini topishdan iborat bo‘ldi.
Dastlab kafedra mudirlari o‘z jamoalari faoliyati, ilmiy-tadqiqot ishlari, erishilgan yutuqlar hamda istiqboldagi rejalar yuzasidan taqdimot o‘tkazdilar. Shuningdek, uchrashuv davomida professor-o‘qituvchilar universitetni rivojlantirish, ta’lim jarayonini takomillashtirish va zamonaviy innovatsion yondashuvlarni joriy etish bo‘yicha taklif va mulohazalarini bildirdilar.
Bildirilgan takliflar sinchkovlik bilan tinglanib, o‘rinli deb topilganlari tegishli mas’ullarga ijro uchun topshiriq sifatida belgilandi.
Mazkur uchrashuvlar universitet rahbariyati va pedagoglar o‘rtasidagi samarali hamkorlikni yanada mustahkamlash, ta’lim-tarbiya jarayonini yangi bosqichga ko‘tarishda muhim qadamlardan biri bo‘lib xizmat qilmoqda.

Ректор ДжГПУ встретился с профессорско-преподавательским составом факультета педагогики-психологии и инклюзивного образования
В Джизакском государственном педагогическом университете регулярно проводятся встречи с профессорско-преподавательским составом по факультетам. Очередная из этих встреч была посвящена факультету педагогики, психологии и инклюзивного образования.
Ректор университета Максуджон Юлдашев провел личную встречу с профессорско-преподавательским составом кафедр «Специальная педагогика» и «Менеджмент образования» факультета. Основной целью встречи стало повышение качества образования, дальнейшее совершенствование деятельности кафедр, изучение существующих проблем на местах и поиск эффективных путей их решения.
Первоначально заведующие кафедрами провели презентации о деятельности своих коллективов, научно-исследовательских работах, достигнутых успехах и перспективных планах. Кроме того, в ходе встречи профессорско-преподавательский состав высказал свои предложения и соображения по развитию университета, совершенствованию образовательного процесса и внедрению современных инновационных подходов.
Высказанные предложения были внимательно рассмотрены, и те, которые были сочтены целесообразными, были определены в качестве поручений для исполнения соответствующими ответственными лицами.
Данные встречи служат одним из важных шагов в дальнейшем укреплении эффективного сотрудничества между руководством университета и педагогами, а также в поднятии учебно-воспитательного процесса на новый уровень.