Tashrif avvalo yotoqxona komendantlari bilan uchrashuvdan boshlandi. Suhbat davomida ular tomonidan yotoqxonalardagi tartib-intizom, yuritilayotgan ishlar hamda mavjud muammolar haqida ma’lumot berildi.
Shundan so‘ng rahbariyat tibbiyot xonasi faoliyati bilan yaqindan tanishdi. Talabalarga ko‘rsatilayotgan tibbiy xizmatlar, dori-darmonlar zaxirasi, sanitariya qoidalariga rioya etilishi kabi masalalar o‘rganildi.
Tashrif davomida oshxona, yotoqxonalardagi xonalar, maishiy xizmat joylari va umumiy foydalanish hududlarining sanitariya holati ham ko‘zdan kechirildi. Talabalarga qulay va xavfsiz yashash muhitini yaratish borasida amalga oshirilayotgan ishlar yuzasidan mas’ullarga tegishli tavsiyalar berildi.
Rahbariyat, shuningdek, sport bilan shug‘ullanish va mavsumiy madaniy tadbirlarni tashkil etish uchun yaratilgan infratuzilma holatini ham o‘rganib chiqdi. Sport zali, maydonchalar va uskunalarning holati, ulardan foydalanish imkoniyatlari tahlil qilindi.
Uchrashuv davomida talabalar bilan ochiq muloqot o‘tkazilib, ularning fikr-mulohazalari, taklif va muammolari tinglandi. Muloqot davomida ma’lum bo‘lgan masalalarni bosqichma-bosqich hal etish vazifalari belgilandi.

Визит начался со встречи с комендантами общежитий. В ходе беседы они предоставили информацию о дисциплине в общежитиях, проводимой работе, а также о существующих проблемах.
После этого руководство ближе ознакомилось с деятельностью медицинского кабинета. Были изучены такие вопросы, как медицинские услуги, оказываемые студентам, запасы лекарственных средств, соблюдение санитарных правил.
В ходе визита также были проверены санитарное состояние столовой, комнат в общежитиях, мест бытового обслуживания и зон общего пользования. Ответственным лицам были даны соответствующие рекомендации по проводимой работе по созданию комфортной и безопасной среды проживания для студентов.
Руководство также изучило состояние инфраструктуры, созданной для занятий спортом и организации сезонных культурных мероприятий. Были проанализированы состояние спортивного зала, площадок и оборудования, а также возможности их использования.
В ходе встречи был проведен открытый диалог со студентами, были выслушаны их мнения, предложения и проблемы. По итогам диалога были определены задачи по поэтапному решению выявленных вопросов.
Руководство ДжГПУ отметило, что работа по дальнейшему улучшению условий обучения и быта студентов будет последовательно продолжена.