JDPU Pedagogika va psixologiya fakulteti Pedagogika ta’limi nazariyasi kafedrasi tomonidan “Ochiq eshiklar” kuni tashkil etildi.
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 29-martdagi  “Umumiy o‘rta ta’lim muassasalarining o‘quvchilarini pedagog kasbiga maqsadli tayyorlash va bitiruvchilarningbandligini ta’minlash chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori ijrosini taxminlash maqsadida Jizzax shahridagi 17-maktabda tashkil etilgan “Pedagogik sinf” o‘quvchilar JDPU ga “Ochiq eshiklar” kuniga tashrif buyurishdi.
Tadbir davomida ularga hamrohlik qilgan katta o‘qituvchi A. Qayumov “Pedagogik sinf” o‘quvchilarini universitet tarixi va va bugungi kunda yaratilgan sharoitlar bilan tanishtirishdan boshladi. Shundan so‘ng o‘quvchilar yangi tashkil qilingan axborot-resurs markazi, “Universitet tarixi” va “Qatag‘on qurbonlari xotirasi” muzeyi va madaniyat saroyida bo‘lishdi.

Кафедра теории педагогического образования факультета педагогики и психологии Джизакского государственного педагогического университета организовала день «Открытых дверей»
В целях обеспечения исполнения постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 29 марта 2024 года «О мерах по целевой подготовке учащихся общеобразовательных учреждений к педагогической профессии и обеспечению занятости выпускников», учащиеся «Педагогического класса,» организованного в школе № 17 города Джизак, посетили Джизакский государственный педагогический университет на День открытых дверей.
Старший преподаватель А.Каюмов, сопровождавший их во время мероприятия, начал с ознакомления учащихся «Педагогического класса» с историей университета и созданными сегодня условиями. После этого учащиеся посетили вновь созданный центр информационных ресурсов, музей «История университета» и «Память жертв репрессий», а также Дворец культуры.