JDPU o‘qituvchilari Xalqaro treningda
9-yanvar kuni O‘zDJTUda “Ingliz tili o‘qituvchilarining uzluksiz malakasini oshirish  tamoyillari” (Accelerating English Language Learning in Central Asia) mavzusidagi intensiv trening o‘z ishini boshladi.
Treningda O‘zDJTU rektori, professor Ilxomjon Tuxtasinov ishtirok etdi. Dastur doirasida xorijiy mutaxassislar Thom Kiddle, Emma -Jayne Robinson, Lisa Mann, Jamilya Gulyamova va Saida Irgashevalar o‘z mahoratlari va tajribalarini ishtirokchilar bilan bo‘lishdi.
Britaniya Kengashi, O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi, O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti va Toshkent davlat pedagogika universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan loyihada 160 nafar ingliz tili o‘qituvchilar malakasini oshirish maqsadida  ishtirok etdi.
Ushbu Xalqaro treningda JDPU Xorijiy tillar fakulteti, Ingliz tili nazariyasi va amaliyoti kafedrasi professor-o‘qituvchilari ishtirok etishmoqda. Eslatib o‘tamiz: loyiha 2024-2025 yillarda O‘zbekistonda ingliz tili o‘qituvchilarini tayyorlash tizimini yanada takomillashtirish, xalqaro standartlarga moslash va samaradorligini oshirishga qaratilgan muhim qadamdir. Milliy ta’lim tizimining rivojlanishida muhim o‘rin egallayotgan mazkur trening 11-yanvarga qadar davom etadi.

JSPU teachers at international training
On January 9, an intensive training on the topic “Principles of Continuous Professional Development of English Language Teachers” (Accelerating English Language Learning in Central Asia) began at the Uzbek State University of World Languages.
The training was attended by the rector of the Uzbek State University of World Languages, Professor Ilkhomjon Tukhtasinov. Within the framework of the program, foreign experts Thom Kiddle, Emma-Jayne Robinson, Lisa Mann, Jamilya Gulyamova and Saida Irgasheva shared their skills and experience with the participants.
The project, organized in collaboration with the British Council, the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan, the Ministry of Preschool and School Education of the Republic of Uzbekistan, the Uzbek State University of World Languages, and the Tashkent State Pedagogical University, involved 160 English language teachers to improve their skills.
This international training is attended by professors and teachers of the Department of Theory and Practice of English Language, Faculty of Foreign Languages, JSPU. We would like to remind you that the project is an important step towards further improving the system of training English teachers in Uzbekistan in 2024-2025, adapting it to international standards and increasing its efficiency. This training, which plays an important role in the development of the national education system, will last until January 11.