JDPU o‘qituvchilari Xalqaro treningda
9-yanvar kuni O‘zDJTUda “Ingliz tili o‘qituvchilarining uzluksiz malakasini oshirish  tamoyillari” (Accelerating English Language Learning in Central Asia) mavzusidagi intensiv trening o‘z ishini boshladi.
Treningda O‘zDJTU rektori, professor Ilxomjon Tuxtasinov ishtirok etdi. Dastur doirasida xorijiy mutaxassislar Thom Kiddle, Emma -Jayne Robinson, Lisa Mann, Jamilya Gulyamova va Saida Irgashevalar o‘z mahoratlari va tajribalarini ishtirokchilar bilan bo‘lishdi.
Britaniya Kengashi, O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi, O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti va Toshkent davlat pedagogika universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan loyihada 160 nafar ingliz tili o‘qituvchilar malakasini oshirish maqsadida  ishtirok etdi.
Ushbu Xalqaro treningda JDPU Xorijiy tillar fakulteti, Ingliz tili nazariyasi va amaliyoti kafedrasi professor-o‘qituvchilari ishtirok etishmoqda. Eslatib o‘tamiz: loyiha 2024-2025 yillarda O‘zbekistonda ingliz tili o‘qituvchilarini tayyorlash tizimini yanada takomillashtirish, xalqaro standartlarga moslash va samaradorligini oshirishga qaratilgan muhim qadamdir. Milliy ta’lim tizimining rivojlanishida muhim o‘rin egallayotgan mazkur trening 11-yanvarga qadar davom etadi.

Преподаватели ДжГПУ на международном тренинге
9 января в УзГУМЯ начал свою работу интенсивный тренинг на тему «Принципы непрерывного повышения квалификации учителей английского языка» (Accelerating English Language Learning in Central Asia).
В тренинге принял участие ректор УзГУМЯ, профессор Илхомжон Тухтасинов. В рамках программы зарубежные специалисты Thom Kiddle, Emma-Jayne Robinson, Lisa Mann, Джамиля Гулямова и Саида Иргашева поделились своим мастерством и опытом с участниками.
В проекте, организованном совместно с Британским советом, Министерством высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан, Министерством дошкольного и школьного образования Республики Узбекистан, Узбекским государственным университетом мировых языков и Ташкентским государственным педагогическим университетом, приняли участие 160 преподавателей английского языка.
В данном международном тренинге принимают участие профессора и преподаватели факультета иностранных языков, кафедры теории и практики английского языка ДжГПУ. Напомним: проект является важным шагом, направленным на дальнейшее совершенствование системы подготовки учителей английского языка в Узбекистане в 2024-2025 годах, адаптацию к международным стандартам и повышение эффективности. Данный тренинг, играющий важную роль в развитии национальной системы образования, продлится до 11 января.