Tashrif davomida ishtirokchilar markazda saqlanayotgan noyob qo‘lyozmalar, qadimiy manbalar, boy tarixiy ekspozitsiyalar hamda zamonaviy interaktiv ko‘rgazmalar bilan yaqindan tanishdilar.
Mazkur safar ishtirokchilar uchun nafaqat madaniy hordiq, balki muhim ilmiy va ma’naviy tajriba maktabi bo‘ldi. U ajdodlar merosini chuqurroq anglash, milliy qadriyatlarga hurmat tuyg‘usini mustahkamlashga xizmat qildi.
Shuningdek, ushbu tashrif professor-o‘qituvchilar va xodimlarda yangi ilmiy izlanishlar hamda ijodiy faoliyatga bo‘lgan qiziqishni yanada oshirdi. Tashrifni yuqori saviyada tashkil etgan universitet rahbariyatiga minnatdorlik bildirildi.

В ходе визита участники подробно ознакомились с хранящимися в центре уникальными рукописями, древними источниками, богатыми историческими экспозициями и современными интерактивными выставками.
Данная поездка стала для участников не только культурным развлечением, но и важной школой научного и духовного опыта. Он послужил углублению понимания наследия предков, укреплению чувства уважения к национальным ценностям.
Также этот визит еще больше повысил интерес профессоров-преподавателей и сотрудников к новым научным исследованиям и творческой деятельности. Выражена благодарность руководству университета за организацию визита на высоком уровне.