17-20-noyabr kunlari Sirdaryo viloyati, Guliston shahridagi Guliston davlat universitetida respublika miqyosidagi “Besh tashabbus olimpiadasi” final bosqichi bo‘lib o‘tmoqda. Mazkur olimpiadada sportning voleybol, yengil atletika va stritbol turlari bo‘yicha hududiy bosqichda ustunlikni qo‘lga kiritgan Jizzax davlat pedagogika universiteti sportchilari ham ishtirok etib, o‘z mahoratini namoyish etmoqdalar.
Bugun olimpiadadan ajoyib yangilik keldi: stritbol bo‘yicha qizlar jamoamiz oltin medalga ega bo‘ldi! Bu g‘alaba universitet sportchilari fidokorligi,  murabbiylar zahmatlari va shaxsan universitet rektorining samimiy qo‘llab-quvvatlashi natijasida amalga oshganligini yana bir bor isbotlaydi.
JDPU rahbariyati va barcha talabalar sportchilarni dastlabki oltin medal bilan chin dildan tabriklaydi va ularga yanada ulkan muvaffaqiyatlar tilaydi.

The JSPU team won the first gold medal at the ‘Five Initiatives Olympiad’.
The final stage of the nationwide “Five Initiatives Olympiad” is taking place from November 17-20 at Gulistan State University in Gulistan, Sirdarya region. Athletes from Jizzakh State Pedagogical University, who excelled in the regional stage in the sports of volleyball, athletics, and streetball, are also participating in this Olympiad and demonstrating their skills.
Today brought excellent news from the Olympiad: our girls’ streetball team won the gold medal! This victory once again proves the dedication of the university’s athletes, the hard work of the coaches, and the sincere support of the university rector personally.
The JDPU leadership and all students sincerely congratulate the athletes on this first gold medal and wish them even greater success.