17-20-noyabr kunlari Sirdaryo viloyati, Guliston shahridagi Guliston davlat universitetida respublika miqyosidagi “Besh tashabbus olimpiadasi” final bosqichi bo‘lib o‘tmoqda. Mazkur olimpiadada sportning voleybol, yengil atletika va stritbol turlari bo‘yicha hududiy bosqichda ustunlikni qo‘lga kiritgan Jizzax davlat pedagogika universiteti sportchilari ham ishtirok etib, o‘z mahoratini namoyish etmoqdalar.
Bugun olimpiadadan ajoyib yangilik keldi: stritbol bo‘yicha qizlar jamoamiz oltin medalga ega bo‘ldi! Bu g‘alaba universitet sportchilari fidokorligi,  murabbiylar zahmatlari va shaxsan universitet rektorining samimiy qo‘llab-quvvatlashi natijasida amalga oshganligini yana bir bor isbotlaydi.
JDPU rahbariyati va barcha talabalar sportchilarni dastlabki oltin medal bilan chin dildan tabriklaydi va ularga yanada ulkan muvaffaqiyatlar tilaydi.

Команда ДжЖГПУ завоевала первую золотую медаль на «Олимпиаде пяти инициатив»
С 17 по 20 ноября в Гулистанском государственном университете города Гулистан Сырдарьинской области проходит финальный этап республиканской «Олимпиады пяти инициатив»В данной олимпиаде также принимают участие и демонстрируют свое мастерство спортсмены Джизакского государственного педагогического университета, одержавшие победу на региональном этапе по волейболу, легкой атлетике и стритболу.
Сегодня пришла замечательная новость с Олимпиады: наша женская команда по стритболу завоевала золотую медаль! Это еще раз доказывает, что победа была достигнута благодаря самоотверженности университетских спортсменов, усилиям тренеров и искренней личной поддержке ректора университета.
Руководство ДжГПУ и все студенты искренне поздравляют спортсменов с первой золотой медалью и желают им дальнейших успехов.