JDPU delegatsiyasi II O‘zbekiston–Xitoy ta’lim forumida ishtirok etmoqda.
Jizzax davlat pedagogika universiteti delegatsiyasi O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida bo‘lib o‘tayotgan II O‘zbekiston–Xitoy ta’lim forumida faol ishtirok etmoqda.
Mazkur nufuzli forum O‘zbekiston va Xitoy Xalq Respublikasi o‘rtasidagi ta’lim sohasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlash, ilmiy-tadqiqot va innovatsion yo‘nalishlarda o‘zaro tajriba almashish, hamkorlikda qo‘shma loyihalarni amalga oshirishni maqsad qilgan.
Forum doirasida ikki mamlakatning yetakchi oliy ta’lim muassasalari rahbarlari, professor-o‘qituvchilari va xalqaro hamkorlik bo‘yicha mutaxassislari ishtirok etmoqda. Ular tomonidan ta’lim tizimini modernizatsiya qilish, zamonaviy pedagogik texnologiyalarni joriy etish, talabalar va o‘qituvchilar almashinuvini kengaytirish kabi muhim masalalar muhokama qilinmoqda.
Jizzax davlat pedagogika universiteti delegatsiyasi a’zolari ham o‘z tajribalari bilan o‘rtoqlashib, universitetning xalqaro hamkorlik sohasida amalga oshirayotgan ishlari va istiqbolli yo‘nalishlarini taqdim etmoqda.
Bu kabi xalqaro tadbirlarda ishtirok etish JDPU uchun ilg‘or tajribani o‘rganish, xorijiy oliy ta’lim muassasalari bilan yangi hamkorlik aloqalarini o‘rnatish hamda universitetning nufuzini xalqaro maydonda yanada oshirishda muhim ahamiyat kasb etadi.

The JSPU delegation is participating in the 2nd Uzbekistan–China Education Forum.
A delegation from Jizzakh State Pedagogical University is actively participating in the 2nd Uzbekistan-China Education Forum being held at Uzbekistan State World Languages University.
This prestigious forum aims to further strengthen educational cooperation between Uzbekistan and the People’s Republic of China, facilitate mutual exchange of experience in scientific research and innovation, and implement joint collaborative projects.
The forum involves the participation of leaders, professors, teachers, and international cooperation specialists from leading higher education institutions of the two countries. Important issues such as modernizing the education system, introducing modern pedagogical technologies, and expanding student and teacher exchanges are being discussed.
Members of the Jizzakh State Pedagogical University delegation are also sharing their experiences and presenting the university’s work and promising directions in the field of international cooperation.
Participation in such international events is of great importance for JSPU in studying advanced experience, establishing new cooperative ties with foreign higher education institutions, and further enhancing the university’s prestige on the international stage.