Majmua keng ko‘lamli rekonstruksiya ishlaridan so‘ng yanada zamonaviy va ko‘rkam qiyofada qayta ochildi.
Ziyoratchilar yangi masjid, zamonaviy infratuzilma va obodonlashtirilgan hududda nafaqat tarix bilan tanishishdi, balki ruhiy taskin va ma’naviy kuch ham olishdi.
Ta’kidlash joiz bunday ezgu tashabbuslar jamoada birdamlikni yanada mustahkamlaydi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti rahbariyati tashabbusi bilan universitetning bir guruh professor-o‘qituvchilari va xodimlari Samarqand viloyatidagi Imom Al-Buxoriy majmuasiga tashrif buyurib, ziyorat qilib qaytdilar. Majmua keng...

После масштабной реконструкции комплекс вновь открылся, обретя ещё более современный и привлекательный облик.
Посетив новую мечеть и ознакомившись с современной инфраструктурой и благоустроенной территорией, паломники не только прикоснулись к истории, но и обрели душевное умиротворение и духовные силы.
Стоит отметить, что подобные благородные инициативы еще больше укрепляют единство в коллективе.
По инициативе руководства Джизакского государственного педагогического университета группа профессоров-преподавателей и сотрудников университета посетила комплекс Имама Аль-Бухари в Самаркандской области и совершила паломничество. После масштабной реконструкции...