«Eng faol kitobxon» talaba tanlovi bo’lib o’tdi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida  «2020-2025-yillarda kitobxonlik madaniyatini rivojlantirish va qo’llab-quvvatlash Milliy dasturi» doirasida talabalar o’rtasida «Eng faol kitobxon» talaba tanlovi bo’lib o’tdi.
Ishtirokchilar tezkor savol-javob hamda parcha olingan asar nomini topish va sharhlash orqali o‘zbek va jahon adabiyotining sara namunalari bo‘yicha bilimlarini namoyon etishdi.
Tanlovda universitetning  Boshlang‘ich ta’lim fakulteti talabasi Shoxsanam Andaqulova 1-o‘rinni qo‘lga kiritdi.Tarix fakulteti talabasi Murod Sulaymonov hamda  O‘zbek tili va adabiyoti fakulteti talabasi Diyorbek Normatov  ikkinchi o‘ringa sazovor bo‘ldi. Faxrli uchinchi o‘rin esa O‘zbek tili va adabiyoti fakulteti talabasi Munisa Yakubovaga nasib etdi.

Проведен студенческий конкурс «Самый лучший читатель»
В рамках «Национальной программы развития и поддержки культуры чтения на 2020-2025 годы» среди студентов Джизакского государственного педагогического университета был проведен студенческий конкурс «Самый лучший читатель».
Участники продемонстрировали свое знание лучших образцов узбекской и мировой литературы с помощью быстрых вопросов и ответов, а также нахождения и толкования названия произведения, из которого взят отрывок.
Шохсанам Андакулова, студентка факультета начального образования университета, заняла 1-е место в конкурсе. Мурад Сулайманов, студент исторического факультета, и Диорбек Норматов, студент факультета узбекского языка и литературы, заняли второе место. Почетное третье место заняла Муниса Якубова, студентка факультета узбекского языка и литературы.