«Eng faol kitobxon» talaba tanlovi bo’lib o’tdi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida  «2020-2025-yillarda kitobxonlik madaniyatini rivojlantirish va qo’llab-quvvatlash Milliy dasturi» doirasida talabalar o’rtasida «Eng faol kitobxon» talaba tanlovi bo’lib o’tdi.
Ishtirokchilar tezkor savol-javob hamda parcha olingan asar nomini topish va sharhlash orqali o‘zbek va jahon adabiyotining sara namunalari bo‘yicha bilimlarini namoyon etishdi.
Tanlovda universitetning  Boshlang‘ich ta’lim fakulteti talabasi Shoxsanam Andaqulova 1-o‘rinni qo‘lga kiritdi.Tarix fakulteti talabasi Murod Sulaymonov hamda  O‘zbek tili va adabiyoti fakulteti talabasi Diyorbek Normatov  ikkinchi o‘ringa sazovor bo‘ldi. Faxrli uchinchi o‘rin esa O‘zbek tili va adabiyoti fakulteti talabasi Munisa Yakubovaga nasib etdi.

“The most active reader” competition was held.
“The Most Active Reader” student competition was held among students within the framework of the “2020-2025 National Program for the Development and Support of Reading Culture” at Jizzakh State Pedagogical University.
The participants demonstrated their knowledge of the best examples of Uzbek and world literature through quick question and answer and finding and interpreting the name of the work from which the excerpt was taken.
Shokhsanam Andaqulova, a student of the Faculty of Primary Education of the university, won the 1st place in the competition. Murad Sulaymanov, a student of the History Faculty, and Diorbek Normatov, a student of the Uzbek Language and Literature Faculty, won the second place. Honorable third place went to Munisa Yakubova, a student of the Faculty of Uzbek Language and Literature.