«El-yurt umidi» jamg‘armasi stipendiati, Buyuk Britaniyaning Sharqiy Angliya universiteti doktoranti Furqat Sharipov seminar o‘tkazdi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti talabalari, magistrlari va doktorantlari ishtirok etgan Uchrashuvda xorijiy universitetlarga hujjat topshirish, «El-yurt umidi» jamg‘armasi ochiq stipendiyasi tanloviga tayyorgarlik jarayonlari haqida ma’lumotlar berildi.
Qizg‘in suhbat davomida talabalar, magistrlar va doktorantlar o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollarga javob olishdi.
Ma’lumot o‘rnida, Furqat Sharipov quyidagi grantlar sohibi:
2017-2018 yillarda – Fullbright til o‘qitish dasturi bo‘yicha xorijiy stajirovka, Pensilvaniya universiteti;
2019-2020 yillarda – Chevening stipendiyasi, Exeter universiteti magistranti
2021-2022 yillarda- Markaziy Osiyo dasturi bo‘yicha xorijiy stajirovka, Jorj Vashington universiteti;

Furkat Sharipov, a scholarship holder of the “El-Yurt Umidi” fund, a doctoral student of the University of East England, Great Britain, held a seminar.
At the meeting attended by students, masters and doctoral students of Jizzakh State Pedagogical University, information was provided about the process of preparing for the open scholarship competition of the “El-Yurt Umidi” fund, applying to foreign universities.
During the lively conversation, students, masters and doctoral students got answers to all the questions they were interested in.
For information, Furkat Sharipov is the owner of the following grants and scholarships:
In 2017-2018 – foreign internship under the Fulbright language teaching program, University of Pennsylvania;
2019-2020 – Chevening Scholarship, Graduate Student, University of Exeter
In 2021-2022 – foreign internship under the Central Asia program, George Washington University;
From 2023 – a scholarship holder of the “El-Yurt Umidi” fund, a doctoral student of the University of East England.