«El-yurt umidi» jamg‘armasi stipendiati, Buyuk Britaniyaning Sharqiy Angliya universiteti doktoranti Furqat Sharipov seminar o‘tkazdi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti talabalari, magistrlari va doktorantlari ishtirok etgan Uchrashuvda xorijiy universitetlarga hujjat topshirish, «El-yurt umidi» jamg‘armasi ochiq stipendiyasi tanloviga tayyorgarlik jarayonlari haqida ma’lumotlar berildi.
Qizg‘in suhbat davomida talabalar, magistrlar va doktorantlar o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollarga javob olishdi.
Ma’lumot o‘rnida, Furqat Sharipov quyidagi grantlar sohibi:
2017-2018 yillarda – Fullbright til o‘qitish dasturi bo‘yicha xorijiy stajirovka, Pensilvaniya universiteti;
2019-2020 yillarda – Chevening stipendiyasi, Exeter universiteti magistranti
2021-2022 yillarda- Markaziy Osiyo dasturi bo‘yicha xorijiy stajirovka, Jorj Vashington universiteti;

Стипендиат Фонда «Эль-Юрт Умиди», докторант Университета Восточной Англии, Великобритания Фуркат Шарипов провел семинар.
На встрече, в которой приняли участие студенты, магистранты и докторанты Джизакского государственного педагогического университета, была представлена ​​информация о процессе подготовки к открытому стипендиальному конкурсу фонда «Эл-Юрт Умиди», подаче заявок в зарубежные вузы.
В ходе оживленной беседы студенты, магистры и докторанты получили ответы на все интересующие их вопросы.
Для справки, Фуркат Шарипов является обладателем следующих грантов:
В 2017-2018 гг. – зарубежная стажировка по программе обучения языкам Фулбрайта, Пенсильванский университет;
2019-2020 — Стипендия Chevening, аспирант Эксетерского университета
В 2021-2022 годах – зарубежная стажировка по программе «Центральная Азия», Университет Джорджа Вашингтона;