Biz sen bilan bir safdamiz
3- dekabr Xalqaro nogironlar kuni munosabati bilan Pedagogika va psixologiya fakulteti tomonidan  «Biz sen bilan bir safdamiz» shiori ostidagi xayriya konsert tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni ochib bergan  fakultet dekani Iroda To‘raqulova atrofimizdagi insonlarning salomatligiga befarq bo‘lmaslik, aqlan va jismonan nuqoni bor insonlar g‘amxo‘rlik  qilish insoniy burchimiz ekanligi ta’kidladi  Jizzax davlat pedagogika universiteti madaniyat saroyida bo‘lib o‘tgan tadbirga  32-sonli maxsus maktab internati , viloyat ko‘zi ojiz va zaif ko‘ruvchi maxsus maktab internati o‘quvchilari, kar bolalar maxsus maktab internati 5-sonli maxsus maktabgacha ta’lim muassasasi tarbiyalanuvchilari taklif etildi.
Yig‘ilganlar dastlab sahnaviy ko‘rinishlardan iborat musiqiy dasturni tomosha qilishdi. Tadbir so‘ngida ishtirokchilarga sovg‘alar ulashildi.

We are togather with you
On December 3, the Faculty of Pedagogy and Psychology held a charity concert under the slogan “We are togather with you” on the occasion of the International Day of Disabled Persons.
The dean of the faculty, Iroda Torakulova, who opened the event, emphasized that it is our human duty not to be indifferent to the health of people around us, to take care of people with mental and physical disabilities. The event held in the Palace of Culture of Jizzakh State Pedagogical University was attended by students of special boarding school No. 32, regional special boarding school for the blind and visually impaired, special pre-school education for deaf children of special boarding school No. 5 the pupils of the institution were invited.
The audience first watched a musical program consisting of stage performances. At the end of the event, the gifts were distributed to the participants.