Biz sen bilan bir safdamiz
3- dekabr Xalqaro nogironlar kuni munosabati bilan Pedagogika va psixologiya fakulteti tomonidan  «Biz sen bilan bir safdamiz» shiori ostidagi xayriya konsert tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni ochib bergan  fakultet dekani Iroda To‘raqulova atrofimizdagi insonlarning salomatligiga befarq bo‘lmaslik, aqlan va jismonan nuqoni bor insonlar g‘amxo‘rlik  qilish insoniy burchimiz ekanligi ta’kidladi  Jizzax davlat pedagogika universiteti madaniyat saroyida bo‘lib o‘tgan tadbirga  32-sonli maxsus maktab internati , viloyat ko‘zi ojiz va zaif ko‘ruvchi maxsus maktab internati o‘quvchilari, kar bolalar maxsus maktab internati 5-sonli maxsus maktabgacha ta’lim muassasasi tarbiyalanuvchilari taklif etildi.
Yig‘ilganlar dastlab sahnaviy ko‘rinishlardan iborat musiqiy dasturni tomosha qilishdi. Tadbir so‘ngida ishtirokchilarga sovg‘alar ulashildi.

Мы с тобой на одной волне…
По случаю 3 декабря — Международного дня инвалидов факультет педагогики и психологии провел благотворительный концерт под девизом «Мы с тобой на одной волне».
Открывавшая мероприятие декан факультета Ирода Туракулова подчеркнула, что наш человеческий долг – не быть равнодушными к здоровью окружающих нас людей, заботиться о людях с умственными и физическими недостатками. На мероприятие во Дворце культуры Джизакского государственного педагогического университета были приглашены воспитанники специальной школы-интерната № 32, областной специальной школы-интерната для слепых и слабовидящих, специальной школы-интерната для глухих детей, воспитанники специального дошкольного образовательного учреждения № 5.
Сначала зрители увидели музыкальную программу, состоящую из сценических постановок. В конце мероприятия участникам были вручены подарки.