“Besh tashabbus” olimpiadasi davom etmoqda.
Jizzax davlat pedagogika universitetida talabalar o‘rtasida tashkil etilgan “Besh tashabbus olimpiadasi” qizg‘in ruhda davom etmoqda.
Startda Pedagogika-psixologiya va inklyuziv ta’lim fakulteti talaba-yoshlari maydonga chiqishdi. Olimpiadaning ikkinchi kuni tantanali ochilish marosimi bilan boshlandi. Ushbu marosimni universitetning Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Farrux Akchayev ochib berdi. U o‘z nutqida talaba-yoshlarni sport musobaqalarida faol ishtirok etishga chorladi.
Shundan so‘ng sportning besh turi bo‘yicha bellashuvlarga start berildi: Stol tennisi, Mini-futbol, Yengil atletika, Stritbol, voleybol
Talabalar maydonda yuksak ruh bilan harakat qilishdi. Tamoshabin tengdoshlarining qo‘llab-quvvatlovchi hayqiriqlari musobaqalarga yanada zavq va qizg‘inlik bag‘ishladi.

Олимпиада «Пять инициатив» продолжается
В Джизакском государственном педагогическом университете продолжается в оживленной атмосфере «Олимпиада пяти инициатив», организованная среди студентов.
На старте выступили студенты факультета педагогики-психологии и инклюзивного образования. Второй день Олимпиады начался с торжественной церемонии открытия. Эту церемонию открыл первый проректор университета по делам молодежи и духовно-просветительской работе Фаррух Акчаев. В своем выступлении он призвал студенческую молодежь активно участвовать в спортивных соревнованиях.
После этого начались соревнования по пяти видам спорта: настольному теннису, мини-футболу, легкой атлетике, стритболу и волейболу.
Студенты действовали на площадке с высоким воодушевлением. Поддерживающие возгласы зрителей-сверстников придали соревнованиям еще больше азарта и энтузиазма.