Baxmal tumanida navbatdagi uchrashuv o‘tkazildi.
Kecha o‘zbek tili va adabiyoti fakulteti jamoasi Baxmal tumanida joylashgan «Temirqadam» mahallasida navbatdagi uchrashuvini o‘tkazdi. Professor-o‘qituvchilar va talabalar tomonidan maktablarda ochiq darslar o‘tib berildi, mahalla faollari va o‘quvchi-yoshlar o‘rtasida turli tanlovlar tashkil qilindi.
Talabalar tomonidan qator sahnaviy chiqishlar va «Qora quyosh» dostoni asosida tayyorlangan spektakl qo‘yib berildi. Mahalladagi uyushmagan yoshlarga professor-o‘qituvchilar va talabalar tomonidan seminar-treninglar o‘tib berildi.
Ijodga qiziquvchi yoshlar bilan ijodning sirlari xususida uchrashuvlar tashkil qilindi. Uyma-uy yurib aholi bilan uchrashib, uchrashuv davomida maktab yoshidagi farzandlari uchun maktab formalari tarqatildi.
Tadbirlar yakunida mahalla ahli yana shu kabi tadbirlarni ko‘plab tashkil qilishlarini fakultet jamoasidan so‘rab, minnatdorchilik bildirdi.

Another meeting was held in Bakhmal district.
Yesterday, the team of the faculty of Uzbek language and literature held its next meeting in “Temirgadam” neighborhood, located in Bakhmal district.Professors and students held open classes in schools, various contests were organized among neighborhood activists and students.
A number of stage performances and a performance based on the epic “Black Sun” were performed by the students. Seminars and trainings were given to the unorganized youth of the neighborhood by teachers and students.
Meetings about the secrets of creativity were organized with young people interested in creativity. Meeting residents from house to house, school uniforms were distributed for their children of school age during the meeting.
At the end of the events, the residents of the neighborhood asked the faculty team to organize many similar events and expressed their gratitude.