Baxmal tumanida navbatdagi uchrashuv o‘tkazildi.
Kecha o‘zbek tili va adabiyoti fakulteti jamoasi Baxmal tumanida joylashgan «Temirqadam» mahallasida navbatdagi uchrashuvini o‘tkazdi. Professor-o‘qituvchilar va talabalar tomonidan maktablarda ochiq darslar o‘tib berildi, mahalla faollari va o‘quvchi-yoshlar o‘rtasida turli tanlovlar tashkil qilindi.
Talabalar tomonidan qator sahnaviy chiqishlar va «Qora quyosh» dostoni asosida tayyorlangan spektakl qo‘yib berildi. Mahalladagi uyushmagan yoshlarga professor-o‘qituvchilar va talabalar tomonidan seminar-treninglar o‘tib berildi.
Ijodga qiziquvchi yoshlar bilan ijodning sirlari xususida uchrashuvlar tashkil qilindi. Uyma-uy yurib aholi bilan uchrashib, uchrashuv davomida maktab yoshidagi farzandlari uchun maktab formalari tarqatildi.
Tadbirlar yakunida mahalla ahli yana shu kabi tadbirlarni ko‘plab tashkil qilishlarini fakultet jamoasidan so‘rab, minnatdorchilik bildirdi.

Очередная встреча была проведена в Бахмальском районе
Вчера коллектив факультета узбекского языка и литературы провел очередное собрание в махалле «Темиркадам», расположенном в Бахмальском районе.
Профессора-преподватели и студенты провели открытые занятия в школах, были организованы различные конкурсы среди районных активистов и студентов.
Студенты представили ряд сценических номеров и спектакль по мотивам дастана «Чёрное солнце». Преподаватели и студенты проводили семинары и тренинги для неорганизованной молодежи района.
С молодежью, интересующейся творчеством, были организованы встречи о секретах творчества. Встречаясь с жителями махалли, во время встречи раздавалась школьная форма для их детей школьного возраста.
По окончании мероприятий жители махалли обратились к коллективу факультета с просьбой организовать еще много подобных мероприятий и выразили благодарность.