Anjuman xorijiy hamda yurtimizning yetakchi olimlari ishtirokida o‘tdi.
Jizzax Davlat pedagogika universitetida Boshlang‘ich ta’lim metodikasi kafedrasida “Boshlang‘ich ta’limning zamonaviy tendensiyalari: ta’lim va tarbiya jarayonida yangi avlod darsliklari “4k”(kritik fikrlash, kreativlik, kollaboratsiya, kommunikatsiya) modeli, muammo va yechimlar” mavzusida xalqaro  ilmiy-amaliy konferensiyasi o‘tkazildi. Konferensiyada respublikamiz va xorijiy oliy ta’lim muassasalaridan yetakchi professor-o‘qituvchilar, mustaqil izlanuvchilar, o‘qituvchilar, magistr va talabalar tezis va maqolalar bilan ishtirok etishdi.
Konferensiyani Universitet rektori professor Sh.S.Sharipov ochib berdi. U o‘z so‘zida konferensiya mavzusi bugungi kunning eng dolzarb vazifalaridan biri ekanligini alohida ta’kidlab o‘tdi.
Anjuman onlayn va oflayn shaklida o‘tkazilib unda xorijiy va yurtimizning bir qator yetakchi olimlar o‘z chiqishlari bilan ishtirok etishdi.

Конференция прошла с участием ведущих зарубежных и ученых нашей страны
В Джизакском государственном педагогическом университете на кафедре методики начального образования Состоялась международная научно-практическая конференция на тему «Современные тенденции начального образования: учебники нового поколения в процессе обучения и обучения, модель «4к» (критическое мышление, творчество, сотрудничество, общение), проблемы и пути решения». В конференции с тезисами и статьями приняли участие ведущие профессора-преподаватели, независимые исследователи, преподаватели, магистры и студенты нашей республики и зарубежных вузов.
Конференцию открыл ректор университета профессор Ш.С. Шарипов. В своем выступлении он подчеркнул, что тема конференции является одной из самых актуальных задач современности.
Конференция проходила онлайн и офлайн, в ее выступлениях приняли участие ряд ведущих зарубежных и отечественных ученых.