Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi direktori o‘rinbosari ishtirokida antikorrupsiya volontyorlari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvni Madina Xushvaqtova ochib berib, antikorrupsiya volontyorlari hamda ularning koordinatorlarini tanishtirdi.
Tadbir davomida Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi direktori o‘rinbosari Umida To‘xtasheva so‘zga chiqib, yoshlar mamlakat kelajagi ekanini ta’kidladi. U antikorrupsiya yo‘nalishida samarali faoliyat olib borish uchun o‘zaro hamkorlikni kuchaytirish, netvorking tizimini shakllantirish va tarqoqlikka yo‘l qo‘ymaslik zarurligini qayd etdi. Shuningdek, yoshlarga to‘g‘ri yo‘l ko‘rsatish muhim vazifalardan biri ekanini ta’kidladi.
Uchrashuv davomida “Nima sababdan ayrim yoshlarimiz chet elga ketib, ortga qaytishni istamaydi?” degan savol o‘rtaga tashlandi. Mazkur masala yuzasidan ishtirokchilar o‘z fikr va takliflari bilan o‘rtoqlashdilar.
Tadbir yakunida mazkur holatni o‘zgartish yoshlarning o‘z qo‘lida ekani ta’kidlanib, uchrashuvda qatnashgan yoshlar bu borada faol bo‘lishga tayyor ekanliklarini bildirdilar. Uchrashuv savol-javoblar shaklida davom etdi va yoshlarning fikr-mulohazalari tinglandi.

Состоялась встреча антикоррупционных волонтеров с участием заместителя директора Агентства по противодействию коррупции.
Мадина Хушвактова открыла встречу, представив волонтеров по борьбе с коррупцией и их координаторов.
В ходе мероприятия выступила заместитель директора Агентства по противодействию коррупции Умида Тухташева, которая подчеркнула, что молодежь — это будущее страны. Она отметила необходимость укрепления взаимного сотрудничества, формирования системы нетворкинга и предотвращения разрозненности для эффективной деятельности в области борьбы с коррупцией. Тухташева также подчеркнула, что одной из важных задач является направление молодежи на правильный путь.
В ходе встречи был поставлен вопрос: «Почему некоторая наша молодежь, уезжая за границу, не хотят возвращаться обратно?» Участники поделились своими мнениями и предложениями по данному вопросу.
В завершение мероприятия было подчеркнуто, что изменение данной ситуации находится в руках самой молодежи, и участвовавшие во встрече молодые люди выразили готовность проявлять активность в этом направлении. Встреча продолжилась в формате вопросов и ответов, были выслушаны мнения и соображения молодежи.