Uchrashuvda universitet va maktab rahbarlari, prorektorlar, xorijiy va mahalliy professor-o‘qituvchilar hamda iqtidorli o‘quvchilar ishtirok etdi. Tomonlar ta’lim sifatini oshirish, innovatsion yondashuvlarni rivojlantirish va “Ustoz-shogird” tizimini yo‘lga qo‘yish masalalarini muhokama qildilar.
Shuningdek, xorijiy o‘qituvchilarni universitet ta’lim jarayoniga jalb etish, fan o‘qituvchilari uchun mahorat darslari tashkil etish va o‘quvchilarni olimpiada hamda tanlovlarga tayyorlash masalalari ko‘rib chiqildi.
Uchrashuv yakunida Jizzax davlat pedagogika universiteti va Prezident maktabi o‘rtasida hamkorlik shartnomasi, universitet va Sharof Rashidov tuman ixtisoslashtirilgan maktablari o‘rtasida esa memorandum imzolandi.

Мероприятие открыл ректор университета М.Юлдашев.
Во встрече приняли участие руководители университета и школ, проректоры, иностранные и местные профессора и преподаватели, а также одаренные учащиеся. Стороны обсудили вопросы повышения качества образования, развития инновационных подходов и внедрения системы «Наставник-ученик».
Также были рассмотрены вопросы привлечения иностранных преподавателей в образовательный процесс университета, организации мастер-классов для учителей-предметников и подготовки учащихся к олимпиадам и конкурсам.
По итогам встречи было подписано соглашение о сотрудничестве между Джизакским государственным педагогическим университетом и Президентской школой, а также меморандум между университетом и специализированными школами Шараф-Рашидовского района.