Jizzax davlat pedagogika universitetida O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 33-yilligiga bag‘ishlangan tantanali marosim bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni universitet o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori Haqberdi Hamzayev ochib berdi. Jizzax viloyati prokuraturasi mas’ul xodimi Parviz Azimov Konstitutsiyamizning yangi tahriri va uning ahamiyati haqida ma’ruza qildi.
Tadbir davomida “Yilning eng faol talabasi” Respublika ko‘rik-tanlovining universitet bosqichi g‘oliblari, “Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi!” mavzusida “Eng yaxshi rasmlar”, “Eng yaxshi insholar” va “Eng yaxshi videoroliklar” tanlovi g‘oliblari, “Konstitutsiya – erkin va farovon hayot garovi” mavzusida ilmiy maqolalar tanlovi hamda talabalari o‘rtasida “Konstitutsiya” olimpiadasi g‘olib va sovrindorlari shuningdek, jamoat ishlarida yuqori natijalarga erishgan professor-o‘qituvchilar faxriy yorliqlar, pul mukofotlari va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar. Taqdirlash marosimi universitet prorektorlari va kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi ishtirokida tantanali tarzda o‘tkazildi.
Bosh Qomusimiz 33-yilligi munosabati bilan tashkil etilgan bayram tadbirini Jizzax viloyati bo‘yicha milliy gvardiya xizmatchilari va 25-931-son harbiy qism yigitlarining ko‘rgazmali chiqishlari davom ettirdi. Harbiylar tomonidan taqdim etilgan zavqli va hayajonli lahzalar barcha tomoshabinlar tomonidan samimiy olqishlar bilan kutib olindi.
Bayram tadbirini Tarix fakulteti talabalari ishtirokida O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi haqida badiiy chiqishlari hamda universitet badiiy jamoasi tomonidan tayyorlangan konsert dasturi bilan yakunlandi.

The 33rd anniversary of the adoption of the Constitution was widely celebrated at the university.
A ceremonial event dedicated to the 33rd anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan was held at Jizzakh State Pedagogical University.
The event was opened by the university’s Vice-Rector for Academic Affairs, Haqberdi Hamzayev. Parviz Azimov, a responsible employee of the Jizzakh Regional Prosecutor’s Office, delivered a lecture on the new edition of our Constitution and its significance.
During the event, winners of the university stage of the “Most Active Student of the Year” Republic contest; winners of the contests for “Best Drawings,” “Best Essays,” and “Best Video Clips” on the theme “Youth Says No to Corruption!”; winners of the scientific articles contest on the theme “The Constitution – Guarantee of a Free and Prosperous Life”; winners and prize-winners of the “Constitution” Olympiad among students; as well as professors and teachers who achieved high results in public affairs were awarded with honorary certificates, monetary prizes, and commemorative gifts. The award ceremony was held solemnly with the participation of the university’s vice-rectors and the chairman of the trade union committee.
The festive event organized on the occasion of the 33rd anniversary of our Main Law continued with demonstrative performances by servicemen of the National Guard for the Jizzakh region and the 25-931 military unit. The entertaining and exciting moments presented by the military personnel were met with sincere applause from all spectators.
The festive event concluded with artistic performances by students of the History Faculty about the Constitution of the Republic of Uzbekistan and a concert program prepared by the university’s artistic ensemble.