JDPU jamoasi Zomin tog‘lariga navbatdagi sayohatda.
1–2-noyabr kunlari Jizzax davlat pedagogika universitetidan yana bir guruh — professor-o‘qituvchilar va xodimlar navbatdagi sayohatga yo‘l olishdi. An’anaga aylanib ulgurgan bu sayohat bu gal ham tabiatning go‘zal mo‘jizasi — Zomin tog‘lariga bo‘ldi.
Dam oluvchilar Zomin milliy tabiat bog‘i hududidagi tog‘ havosidan bahra olishdi, osma ko‘prik va dor yo‘li kabi diqqatga sazovor joylarni tomosha qilishdi. Ot minib tog‘larga chiqishdi.Tabiatning go‘zalligi, sof havo va yuqori kayfiyat ishtirokchilarga cheksiz zavq bag‘ishladi.
Bu sayohatlar JDPU rahbariyati, xususan universitet rektori Maqsudjon Abdullayevichning tashabbusi bilan yo‘lga qo‘yilgan bo‘lib, ular jamoa ichidagi do‘stona muhitni mustahkamlash, o‘zaro iliq munosabatlarni rivojlantirish hamda xodimlarning mehnat unumdorligini oshirishga xizmat qilmoqda.
Zomin tog‘laridagi bu go‘zal lahzalar sayohat ishtirokchilarning xotirasidan uzoq vaqt chiqmasligi shubhasiz.

The JSPU team is on another trip to the Zomin Mountains.
On November 1-2, another group from Jizzakh State Pedagogical University—professors, teachers, and staff—set off on their next trip. This journey, which has already become a tradition, was once again to the beautiful miracle of nature—the Zomin mountains.
The vacationers enjoyed the mountain air in the territory of the Zomin National Nature Park, visited sights such as the suspension bridge and rope walkway, and rode horses up into the mountains. The beauty of nature, the fresh air, and the high spirits provided the participants with immense pleasure.
These trips were initiated by the JSPU leadership, specifically University Rector Maqsudjon Abdullayevich, and they serve to strengthen the friendly atmosphere within the team, develop warm mutual relationships, and increase staff productivity.
These beautiful moments in the Zomin mountains will undoubtedly remain in the memories of the trip participants for a long time.