JDPU jamoasi Zomin tog‘lariga navbatdagi sayohatda.
1–2-noyabr kunlari Jizzax davlat pedagogika universitetidan yana bir guruh — professor-o‘qituvchilar va xodimlar navbatdagi sayohatga yo‘l olishdi. An’anaga aylanib ulgurgan bu sayohat bu gal ham tabiatning go‘zal mo‘jizasi — Zomin tog‘lariga bo‘ldi.
Dam oluvchilar Zomin milliy tabiat bog‘i hududidagi tog‘ havosidan bahra olishdi, osma ko‘prik va dor yo‘li kabi diqqatga sazovor joylarni tomosha qilishdi. Ot minib tog‘larga chiqishdi.Tabiatning go‘zalligi, sof havo va yuqori kayfiyat ishtirokchilarga cheksiz zavq bag‘ishladi.
Bu sayohatlar JDPU rahbariyati, xususan universitet rektori Maqsudjon Abdullayevichning tashabbusi bilan yo‘lga qo‘yilgan bo‘lib, ular jamoa ichidagi do‘stona muhitni mustahkamlash, o‘zaro iliq munosabatlarni rivojlantirish hamda xodimlarning mehnat unumdorligini oshirishga xizmat qilmoqda.
Zomin tog‘laridagi bu go‘zal lahzalar sayohat ishtirokchilarning xotirasidan uzoq vaqt chiqmasligi shubhasiz.

Коллектив ДжГПУ отправился в очередное путешествие в горы Заамина.
1-2 ноября очередная группа профессорско-преподавательского состава и сотрудников Джизакского государственного педагогического университета отправилась в путешествие.
Это путешествие, ставшее уже традицией, и в этот раз было посвящено прекрасному чуду природы — горам Заамина.
Отдыхающие насладились горным воздухом на территории Зааминского национального природного парка, осмотрели такие достопримечательности, как подвесной мост и канатную дорогу. Они поднялись в горы верхом на лошадях. Красота природы, чистый воздух и приподнятое настроение доставили участникам безграничное удовольствие.
Эти поездки были организованы по инициативе руководства ДжГПУ, в частности ректора университета Максуджона Абдуллаевича, и служат укреплению дружеской атмосферы в коллективе, развитию теплых взаимоотношений, а также повышению производительности труда сотрудников.
Несомненно, эти прекрасные мгновения в Зааминских горах надолго останутся в памяти участников путешествия.