“Debyut” to‘garagining navbatdagi yig‘ilishi S.Yeseninning 130-yilligiga bag‘ishlandi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti filologiya fakulteti rus tili va adabiyoti kafedrasi huzuridagi “Debyut” fan to‘garagining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Tadbir mashhur rus shoiri Sergey Yesenin tavalludining 130-yilligiga bag‘ishlandi.
Tadbirni kafedra o‘qituvchisi Kim O.A. ochib berdi. Tadbirda shoirning she’rlari o‘qib eshittirdi. Shuningdek, “Sergey Yeseninning hayoti va ijodi” mavzusida tayyorlagan taqdimotlar ishtirokchilarga namoyish etildi.
Filologiya fakulteti 3-kurs talabalari S. Yesenin she’rlariga bastalangan qo‘shiqlarni gitara jo‘rligida ijro etdilar. Tadbir davomida Kim O.A. tomonidan adabiy tanlov o‘tkazildi. Faol ishtirok etgan talabalar esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.
Yig‘ilish yakunida ishtirokchilar O. Mityayevning “Qanchalik ajoyib, biz bugun shu yerda jam bo‘ldik” qo‘shig‘ini birgalikda ijro etishdi. Tadbir samimiy ruhda, adabiyot va ijodga bo‘lgan mehrni yanada mustahkamlovchi tarzda yakunlandi.

Очередное собрание кружка «Дебют» было посвящено 130-летию со дня рождения С. Есенина.
Состоялось очередное заседание научного кружка «Дебют», действующего при кафедре русского языка и литературы филологического факультета Джизакского государственного педагогического университета.
Мероприятие было посвящено 130-летию со дня рождения знаменитого русского поэта Сергея Есенина.
Мероприятие открыл преподаватель кафедры О.А. Ким.  На мероприятии были прочитаны вслух стихи поэта. Также участникам были продемонстрированы презентации на тему «Жизнь и творчество Сергея Есенина.»
Студенты 3-го курса филологического факультета исполнили песни на стихи С. Есенина под аккомпанемент гитары. В ходе мероприятия О.А. Ким провела литературный конкурс. Студенты, принявшие активное участие, были награждены памятными подарками.
В завершение встречи участники совместно исполнили песню О. Митяева «Как здорово, что все мы здесь сегодня собрались». Мероприятие завершилось в теплой, душевной атмосфере, еще больше укрепив любовь к литературе и творчеству.