MAKTABGACHA VA BOSHLANG‘ICH TA’LIM FAKULTETIDA OTA-ONALAR YIG‘ILISHI BO‘LIB O‘TDI.
Jizzax davlat pedagogika universiteti Maktabgacha va boshlang‘ich ta’lim fakulteti tashabbusi bilan ota-onalar yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Tadbir avvalida “Musiqa ta’limi” kafedrasi badiiy jamoasi tomonidan tayyorlangan qo‘shiq, raqs va milliy cholg‘u orkestri ishtirokidagi konsert dasturi namoyish etildi. Talabalar ijrosidagi sho‘x va diltortar qo‘shiqlar, rang-barang raqslar hamda milliy kuy va taronalar ota-onalarning oladigan zavqini yanada oshirdi.
Konsert dasturidan so‘ng yig‘ilishning rasmiy qismi boshlandi. Unda fakultet rahbariyati va mas’ul mutaxassislar tomonidan quyidagi mavzularda axborotlar berildi:
• talabalarning odob-axloq qoidalariga rioya etishi,
• korrupsiyaga qarshi kurashish va huquqbuzarliklarning oldini olish,
• dars mashg‘ulotlari jarayoni va nazorat tizimi,
• bir yillik davlat granti tartibi haqida.
Shuningdek, tadbir davomida fakultet hayotida faol ishtirok etayotgan talabalarning ota-onalari faxriy yorliqlar bilan taqdirlandi.
Yig‘ilish yakunida esa ota-onalar kengashining yangi tarkibi saylandi va kelgusidagi hamkorlik yo‘nalishlari belgilab olindi.
Bu kabi uchrashuvlar ota-onalar, talabalar va fakultet jamoasi o‘rtasidagi hamjihatlikni mustahkamlash, ta’lim sifatini yanada oshirishga xizmat qiladi.

НА ФАКУЛЬТЕТЕ ДОШКОЛЬНОГО И НАЧАЛЬНОГО ОБРАЗОВАНИЯ ПРОШЛО СОБРАНИЕ РОДИТЕЛЕЙ.
По инициативе факультета дошкольного и начального образования Джизакского государственного педагогического университета было проведено родительское собрание.
В начале мероприятия была представлена концертная программа с участием песенного и танцевального ансамбля, а также оркестра национальных инструментов, подготовленная творческим коллективом кафедры «Музыкальное образование». Задорные и душевные песни, разнообразные танцы, а также национальные мелодии и напевы в исполнении студентов еще больше усилили восторг родителей.
После концертной программы началась официальная часть собрания. На нем руководство факультета и ответственные специалисты представили информацию по следующим темам:
• соблюдение студентами правил поведения,
• борьба с коррупцией и предупреждение правонарушений,
• процесс учебных занятий и система контроля,
• о порядке предоставления годового государственного гранта.
Также в ходе мероприятия родители студентов, активно участвующих в жизни факультета, были награждены почетными грамотами.
По итогам собрания был избран новый состав родительского совета и определены направления дальнейшего сотрудничества.
Подобные встречи служат укреплению солидарности между родителями, студентами и коллективом факультета, а также дальнейшему повышению качества образования.