Jizzax davlat pedagogika universiteti kengashining navbatdan tashqari majlisi bo‘lib o‘tdi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida ta’lim sifatini yanada oshirish, universitetning nufuzi va obro‘sini yuqori darajaga olib chiqish masalalariga bag‘ishlangan kengashning navbatdan tashqari majlisi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishni universitet rektori, professor Maqsudjon Yuldashev ochib berdi. U o‘z nutqida: “Ta’lim sifatini oshirish va universitet sha’nini yuqori pog‘onaga olib chiqish — barchamizdan hamjihatlik va sa’y-harakat talab etadi. Birlashsak, albatta, natija bo‘ladi”, — deya ta’kidladi.
Shundan so‘ng universitet rektori tomonidan yangi tayinlovlar jumladan Sardor Anorboyevich Rasulovning joriy yil 11-oktyabr sanasidan “Ta’lim sifatini nazorat qilish inspeksiyasi bo‘limi rahbari” lavozimiga tayinlangani ma’lum qilindi.
Yig‘ilish davomida kun tartibida ikki muhim Universitetda ta’lim jarayonini besh kunlik ish tizimiga o‘tkazish chora-tadbirlari hamda To‘lov-kontrakt mablag‘larini to‘lash muddatini uzaytirish masalalari muhokama qilindi.Ma’ruzachilar tomonidan taqdimotlarda ta’lim jarayoni bosqichma-bosqich besh kunlik tizimga o‘tkazilishi va bu jarayon bahorgi semestrga qadar to‘liq joriy etilishi ma’lum qilindi. Shuningdek, to‘lov-kontrakt mablag‘larini to‘lash muddati joriy yil 30-oktyabrgacha uzaytirildi.

A meeting of the Jizzakh State Pedagogical University Council was held.
At Jizzakh State Pedagogical University, an extraordinary meeting of the University Council was held, dedicated to further improving the quality of education and enhancing the university’s prestige and reputation.
The meeting was opened by the university rector, Professor Maqsudjon Yuldashev, who stated in his address: “Improving the quality of education and elevating the university’s reputation requires unity and collective effort from all of us. If we stand together, we will surely achieve results.”
After that, the university rector announced new appointments, including the appointment of Sardor Anorboyevich Rasulov as the Head of the Department of Education Quality Control Inspection, effective from October 11 of this year.
During the meeting, two important issues were discussed: measures to transition the university’s educational process to a five-day work system and the extension of the tuition fee payment deadline. Presenters stated that the transition to the five-day system would be implemented gradually and fully introduced by the spring semester. In addition, the deadline for tuition fee payments was extended until October 30 of this year.