Jizzax davlat pedagogika universiteti kengashining navbatdan tashqari majlisi bo‘lib o‘tdi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida ta’lim sifatini yanada oshirish, universitetning nufuzi va obro‘sini yuqori darajaga olib chiqish masalalariga bag‘ishlangan kengashning navbatdan tashqari majlisi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishni universitet rektori, professor Maqsudjon Yuldashev ochib berdi. U o‘z nutqida: “Ta’lim sifatini oshirish va universitet sha’nini yuqori pog‘onaga olib chiqish — barchamizdan hamjihatlik va sa’y-harakat talab etadi. Birlashsak, albatta, natija bo‘ladi”, — deya ta’kidladi.
Shundan so‘ng universitet rektori tomonidan yangi tayinlovlar jumladan Sardor Anorboyevich Rasulovning joriy yil 11-oktyabr sanasidan “Ta’lim sifatini nazorat qilish inspeksiyasi bo‘limi rahbari” lavozimiga tayinlangani ma’lum qilindi.
Yig‘ilish davomida kun tartibida ikki muhim Universitetda ta’lim jarayonini besh kunlik ish tizimiga o‘tkazish chora-tadbirlari hamda To‘lov-kontrakt mablag‘larini to‘lash muddatini uzaytirish masalalari muhokama qilindi.Ma’ruzachilar tomonidan taqdimotlarda ta’lim jarayoni bosqichma-bosqich besh kunlik tizimga o‘tkazilishi va bu jarayon bahorgi semestrga qadar to‘liq joriy etilishi ma’lum qilindi. Shuningdek, to‘lov-kontrakt mablag‘larini to‘lash muddati joriy yil 30-oktyabrgacha uzaytirildi.

Состоялось внеочередное заседание Совета Джизакского государственного педагогического университета.
В Джизакском государственном педагогическом университете прошло внеочередное заседание совета, посвященное вопросам дальнейшего повышения качества образования и поднятия престижа и авторитета университета на более высокий уровень.
Собрание открыл ректор университета, профессор Максуджон Юлдашев. В своем выступлении он подчеркнул: «Повышение качества образования и поднятие престижа университета на более высокий уровень требует от всех нас единства и усилий. Если мы объединимся, непременно будет результат».
После этого ректор университета объявил о новых назначениях, в том числе о назначении Сардора Анорбоевича Расулова на должность руководителя отдела инспекции по контролю качества образования с 11 октября текущего года.
В ходе заседания были обсуждены два важных вопроса: меры по переводу образовательного процесса в университете на пятидневную рабочую неделю, а также продление срока оплаты контрактного обучения. В своих презентациях докладчики сообщили, что образовательный процесс будет постепенно переведен на пятидневную систему, которая будет полностью внедрена к весеннему семестру. Кроме того, срок оплаты контрактного обучения был продлен до 30 октября текущего года.