“Keksalar haftaligi” doirasida samimiyat va mehrga boy konsert dasturi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida “Keksalar haftaligi” munosabati bilan o‘tkazilgan konsert dasturi haqiqiy bayram muhitida o‘tdi.
Tadbir barcha ishtirokchilar — faxriy ustozlar, professor-o‘qituvchilar va talaba yoshlar qalbida iliq taassurot qoldirdi. Faxriy ustozlar — e’tibor va e’tirof markazida.Tadbirni universitetni barqaror rivojlantirish bo‘yicha rektor maslahatchisi G‘ayrat Qodirov ochib berdi. U o‘z so‘zida faxriy ustozlarning uzoq yillik mehnatlari va yosh avlod tarbiyasidagi beqiyos hissasini alohida ta’kidladi.
Konsert dasturi hafta davomida faxriylar o‘rtasida o‘tkazilgan shaxmat va shashka musobaqalari g‘oliblarini taqdirlash marosimi bilan boshlandi. Universitet kasaba uyushmasi tomonidan g‘oliblarga esdalik sovg‘alar va faxriy yorliqlar tantanali ravishda topshirildi.
Bu qismdagi muhit — mehr, hurmat va shukronalikka to‘la edi. Har bir ustozning yuzida mamnuniyat, shodlik va faxr tuyg‘usi aks etdi.
“Sharq mo‘jizalari” orkestridan jonli musiqa sehri.
Kechaning eng tantanali qismi — Maktabgacha va boshlang‘ich ta’lim fakulteti “Musiqa ta’limi” kafedrasi qoshida faoliyat yurituvchi “Sharq mo‘jizalari” milliy cholg‘u orkestrining jonli ijrolari bo‘ldi.
Orkestr dirijyori Muslim Abilov boshchiligidagi jamoa ijro etgan kuylar zaldagi har bir tomoshabin qalbiga shodlik, ruhiyat va ilohiy musiqa sehrini ulashdi.Tomoshabinlar jonli ijroga oshufta bo‘lib, har bir kuydan so‘ng orkestr jamoasiga “Ofarin!” deb qo‘l chaldilar. Bu nafaqat musiqa, balki madaniyat va mehr bayramiga aylandi.
Raqs va qo‘shiqlar — ruhga ozuqa, yuzda tabassum.
Konsertda turli millat raqs va qo‘shiqlari ijro etildi. Bu esa barchaga birdek zavq bag‘ishladi.Xorazm lazgisidan tortib, Buxorocha larzon qo‘shiqlargacha bo‘lgan kuylar ustozlarni ham, talabalarni ham raqsga chorladi. Raqsga tushgan faxriy ustozlar quvonch va energiyaga to‘lib, o‘zlarini yana yoshlik chog‘idagidek his etdilar.
Bir so‘z bilan aytganda, konsert nafaqat badiiy tomondan, balki ruhiy jihatdan ham haqiqiy dam olishga aylandi.
Mehr, e’tibor va minnatdorlik bayrami.
Bu tadbir — faqat bir konsert emas, balki ustozlarga bo‘lgan chuqur hurmat va minnatdorlik ifodasi bo‘ldi. Universitet jamoasi katta avlod vakillariga bo‘lgan mehrni, ularning tajribasini qadrlash va e’zozlash an’anasini yana bir bor namoyon etdi.
Haqiqatan ham, “Yaxshi ishlagan — yaxshi dam oladi”, deyishadi. Bu konsert ana shu so‘zlarning jonli isboti bo‘ldi — mehr, musiqa va quvonch birlashgan shodlik onlari har bir ishtirokchi qalbida uzoq muddat saqlanadi.

Концертная программа, полная искренности и любви, в рамках «Недели пожилых людей»
Концертная программа, проведенная в Джизакском государственном педагогическом университете по случаю «Недели пожилых людей», прошла в истинно праздничной атмосфере.
Мероприятие оставило теплое впечатление в сердцах всех участников — почетных преподавателей, профессоров-преподавателей и студенческой молодежи. Почетные преподаватели находились в центре внимания и признания. Мероприятие открыл Гайрат Кадыров, советник ректора по устойчивому развитию университета. В своем выступлении он особо подчеркнул многолетний труд почетных преподавателей и их неоценимый вклад в воспитание молодого поколения.
Концертная программа началась с церемонии награждения победителей соревнований по шахматам и шашкам среди ветеранов, проводившихся в течение недели. Профсоюз университета в торжественной обстановке вручил победителям памятные подарки и почетные грамоты.
Атмосфера в этой части была наполнена любовью, уважением и благодарностью. На лице каждого преподавателя отражались чувства удовлетворения, радости и гордости.
Волшебство живой музыки оркестра «Чудеса Востока».
Самой торжественной частью вечера стали живые выступления национального инструментального оркестра «Шарк мўжизалари» («Чудеса Востока»), действующего при кафедре «Музыкальное образование» факультета дошкольного и начального образования.
Мелодии, исполненные коллективом под руководством дирижера оркестра Муслима Абилова, принесли радость, духовное воодушевление и магию божественной музыки в сердца каждого зрителя в зале. Зрители, восхищенные живым исполнением, после каждой мелодии аплодировали оркестру, восклицая «Браво!.» Это стало праздником не только музыки, но и культуры и доброты.
Танцы и песни — пища для души, улыбка на лице.
На концерте исполнялись танцы и песни разных национальностей. Это доставило удовольствие всем без исключения. Мелодии, начиная от хорезмского лазги и заканчивая бухарскими трепещущими песнями, заставляли танцевать как преподавателей, так и студентов. Танцевавшие почетные наставники, наполненные радостью и энергией, снова почувствовали себя молодыми.
Одним словом, концерт стал настоящим отдыхом не только в художественном, но и в духовном плане.
Праздник любви, внимания и благодарности.
Это мероприятие стало не просто концертом, а выражением глубокого уважения и признательности учителям. Коллектив университета вновь продемонстрировал свою любовь к представителям старшего поколения, традицию ценить и почитать их опыт.
Действительно, говорят: «Кто хорошо работает, тот хорошо отдыхает». Этот концерт стал живым подтверждением этих слов — моменты радости, в которых слились воедино любовь, музыка и веселье, надолго сохранятся в сердце каждого участника.