“Talaba yugur” marafonida Jizzax davlat pedagogika universiteti talabalari g‘olib bo‘lishdi.
Sh. Rashidov tumani “Qo‘rg‘ontepa” mahallasi “Shodlik” ko‘chasidan start olgan ommaviy yugurish marafonida universitetimiz talabalari munosib ishtirok etib, g‘oliblikni qo‘lga kiritishdi.
Jismoniy tarbiya va sport fakultetining iqtidorli talabalari qizlar o‘rtasida ham, yigitlar o‘rtasida ham universitet Jismoniy tarbiya va sport fakultetining iqtidorli talabalari 1-, 2- va 3-o‘rinlarni qo‘lga kiritib, tom ma’noda zafar quchishdi.
Eslatib o‘tamiz, mazkur “Talaba yugur” marafonida Jizzax davlat pedagogika universitetidan 700 nafar talaba faol qatnashdi.
Bu g‘alaba — talabalarimizning sog‘lom turmush tarziga bo‘lgan intilishi, sportga qiziqishi va kuch-g‘ayratining amaldagi ifodasidir. G‘oliblikni qo‘lga kiritgan talabalarimizga omad yor bo‘lsin.

Students of Jizzakh State Pedagogical University won in the “Student Run” marathon.
The students of Jizzakh State Pedagogical University achieved high results in the latest sports competition.
In the mass running marathon that started from Shodlik Street in the “Qo‘rg‘ontepa” neighborhood of Sh. Rashidov district, our university students participated with honor and achieved victory.
Among both the girls and the boys, the talented students of the Faculty of Physical Education and Sports of the university claimed 1st, 2nd, and 3rd places, truly celebrating a resounding victory.
It should be noted that 700 students from Jizzakh State Pedagogical University actively participated in this “Student Run” marathon.
This victory is a true reflection of our students’ commitment to a healthy lifestyle, their passion for sports, and their energy and determination. We wish the best of luck to our winning students.