Mirzacho‘l agrosanoat texnikumida ota-onalar ishtirokida samarali uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Kuni kecha Mirzacho‘l agrosanoat texnikumida yoshlar tarbiyasi va ta’lim-tarbiya jarayonida ota-ona, ustoz hamda jamiyat hamkorligini kuchaytirish masalasiga bag‘ishlangan uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda Mirzacho‘l tumanidagi mas’ul idoralar, Mudofaa ishlari bo‘limi va tuman hokimligi vakillari bilan birga, Jizzax davlat pedagogika universiteti “Maktabgacha ta’lim” kafedrasi dotsenti va professor-o‘qituvchilari ishtirok etishdi. Ularning tashrifi tadbirga alohida ruh, mazmun va samara bag‘ishladi.
Tadbir davomida texnikum faoliyati, bitiruvchilarning yutuqlari va istiqbolli rejalar haqida keng ma’lumot berildi. Ayniqsa, JDPU ustozlari ta’lim-tarbiya jarayonida ota-onalar bilan hamkorlikni yo‘lga qo‘yish, yoshlarni ma’naviy-ma’rifiy jihatdan tarbiyalash va ularning kelajakda jamiyatda munosib o‘rin topishida ustoz-ota-ona munosabatining o‘rni haqida atroflicha fikrlarini bildirishdi.Chet tillar o‘qituvchilari, bitiruvchi yoshlar va ota-onalar ishtirokida ochiq muloqot tashkil etildi. Savol-javoblar jarayonida ota-onalarni qiziqtirgan ko‘plab masalalarga JDPU ustozlari ilmiy-nazariy va amaliy jihatdan puxta javoblar berdilar.
Uchrashuv yakunida ta’kidlanishicha, yoshlarni tarbiyalashda ota-ona, ustoz va jamiyat hamkorligi eng muhim omil hisoblanadi. Shu boisdan texnikum o‘z faoliyatida Jizzax davlat pedagogika universiteti professor-o‘qituvchilari, mahalliy davlat tashkilotlari va ota-onalar bilan hamkorlikni izchil davom ettiradi.
Tadbir so‘nggida mehmonlar texnikumda yaratilgan imkoniyatlar, zamonaviy sharoitlar va talabalar uchun yaratilgan qulayliklar bilan yaqindan tanishishdi.

В Мирзачульском агропромышленном техникуме прошла продуктивная встреча с участием родителей
Вчера в Мирзачульском агропромышленном техникуме была организована встреча, посвященная вопросам усиления сотрудничества между родителями, преподавателями и обществом в воспитании молодежи и учебно-воспитательном процессе.
Во встрече приняли участие представители ответственных ведомств Мирзачульского района, отдела по делам обороны и хокимията района, а также доцент и профессорско-преподавательский состав кафедры «Дошкольное образование» Джизакского государственного педагогического университета. Их присутствие придало мероприятию особый настрой, содержательность и результативность.
В ходе мероприятия была предоставлена подробная информация о деятельности техникума, достижениях выпускников и перспективных планах. В частности, преподаватели Джизакского государственного педагогического университета высказали свои мнения о налаживании сотрудничества с родителями в образовательном процессе, духовно-нравственном воспитании молодежи и роли взаимоотношений учитель-родитель в обеспечении достойного места молодых людей в обществе в будущем. Был организован открытый диалог с участием преподавателей иностранных языков, выпускников и родителей. В ходе вопросов и ответов преподаватели ДГПУ дали исчерпывающие ответы на многие вопросы, интересовавшие родителей, с научно-теоретической и практической точек зрения.
В завершение встречи было отмечено, что сотрудничество родителей, учителей и общества является важнейшим фактором в воспитании молодежи. Поэтому техникум будет последовательно продолжать сотрудничество с профессорско-преподавательским составом Джизакского государственного педагогического университета, местными государственными организациями и родителями.
В конце мероприятия гости ознакомились с возможностями, созданными в техникуме, современными условиями и удобствами, созданными для студентов.