Qirjigitov Javlon Ergashovich
• O’zbekiston Respublikasi Prezidentining farmonlari, qarorlari va farmoyishlarida, majlis bayonlari (tashriflar davomida) bayonlarida, shuningdek, O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining qarorlari va farmoyishlarida universitetga yuklatilgan vazifalar ijrosining belgilangan muddatlarda sifatli ta’minlanishi yuzasidan tizimli nazoratni amalga oshirish;
• Universitet buyruqlarining tarkibiy bo’linmalar, tasarrufdagi tashkilotlar, texnikumlar, litseylar, fakultetlar tomonidan belgilangan muddatlarda sifatli bajarilishini nazorat qilish;
• O’zbekiston Respublikasining “Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari to’g’risida»gi Qonuni, O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 10-fevraldagi “Qonunchilik hujjatlari ijrosini samarali tashkil etishda davlat boshqaruvi organlari va mahalliy ijro etuvchi hokimiyat organlari rahbarlarining shaxsiy javobgarligini kuchaytirishga doir qo’shimcha chora-tadbirlar to’g’risida”gi PF-6166-son Farmoni, O’zbekiston Respublikasi Prezident 2021-yil 31-maydagi » «Ijro.gov.uz» ijro intizomi idoralararo yagona elektron tizimi samarali faoliyat ko’rsatishni ta’minlashga qaratilgan qo’shimcha chora-tadbirlar to’g’risida»gi PQ-5132-sonli qarori, Vazirlar Mahkamasining 1999-yil 12-yanvardagi 12-son “Ijro intizomini mustahkamlash chora-tadbirlari to’g’risida”gi qarori, Vazirlar Mahkamasining 2018-yil 7-maydagi «Davlat organlarida, davlat muassasalarida va davlat ishtirokidagi tashkilotlarda jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash tartibi to’g’risidagi namunaviy Nizomni tasdiqlash haqida”gi 341-sonli qarori talablaridan kelib chiqqan holda, universitetning tarkibiy bo’linmalari, universitet huzuridagi texnikumlar, litseylar tomonidan murojaatlar o’z vaqtida va zarur tarzda ko’rib chiqilishini doimiy nazorat qiladi va monitoringini olib borish;
• Universitetning tarkibiy bo’limlari, universitet tasarrufdagi texnikumlar, litseylar bilan hamkorlikda ish yuritadi;
• Bo’lim o’ziga yuklatilgan vazifalar va funksiyalarni amalga oshirish uchun zarur bo’lgan materiallar hamda ma’lumotlarni universitetning tarkibiy bo’limlari, universitet tasarrufdagi texnikumlar, litseylardan belgilangan tartibda oladi;
• Joylarda ijro intizomini maqsadli o’rganish uchun belgilangan tartibda Ishchi guruhlarni shakllantirishda universitetning tarkibiy bo’linmalari xodimlarini jalb etadi;
• Universitetning tarkibiy bo’limlari, universitet tasarrufdagi texnikumlar, litseylarda ijro intizomini buzgan mas’ul xodimlarga nisbatan tegishli intizomiy choralar ko’rish yuzasidan universitet rahbariyatiga takliflar kiritadi;
• Universitetning tarkibiy bo’limlari, universitet tasarrufdagi texnikumlar, litseylarda ijro intizomini mustahkamlash masalalariga bag’ishlangan o’quv-uslubiy va amaliy seminarlar tashkil etadi;
• Vakolati doirasida tegishli masalalarni puxta ishlab chiqish uchun universitet huzuridagi texnikumlar, litseylarning vakillarini belgilangan tartibda jalb qiladi, ushbu maqsadlar uchun ishchi guruhlar tashkil etadi;
• O’z vakolati doirasida ijro etilishi shart bo’lgan me’yoriy hujjatlarni tasdiqlashga tayyorlaydi va belgilangan tartibda kiritadi;

Qirjigitov Javlon Ergashovich
- Осуществление систематического контроля за обеспечением качества выполнения возложенных на университет задач в указанные сроки в указах, постановлениях и распоряжениях Президента Республики Узбекистан, в протоколах совещаний (во время визитов), а также в постановлениях и распоряжениях Кабинета Министров Республики Узбекистан;
- Контроль качественного выполнения приказов университета структурными подразделениями, подведомственными организациями, техникумами, лицеями, факультетами в установленные сроки;
- Исходя из требований Закона Республики Узбекистан «Об обращениях физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Узбекистан № ПУ-6166 от 10 февраля 2021 года «О дополнительных мерах по усилению персональной ответственности руководителей органов государственного управления и местных исполнительных органов в эффективной организации реализации законодательных документов», Постановления Президента Республики Узбекистан № ПП-5132 от 31 мая 2021 года «О дополнительных мерах, направленных на обеспечение эффективного функционирования единой электронной системы исполнительской дисциплины «Ijro.gov.uz», Постановления Кабинета Министров №12 от 12 января 1999 г. «О мерах по укреплению исполнительской дисциплины», Постановления Кабинета Министров №341 от 7 мая 2018 года «Об утверждении Типового положения о порядке работы с обращениями физических и юридических лиц в государственных органах, государственных учреждениях и организациях с государственным участием» осуществлять постоянный контроль и мониторинг за своевременным и необходимым рассмотрением заявлений структурными подразделениями университета, техникумами университета, лицеями;
- Работает во взаимодействии со структурными подразделениями университета, техникумами университета, лицеями;
- Для выполнения возложенных на него задач и функций отдел получает необходимые материалы и информацию от структурных подразделений университета, техникумов, подведомственных университету, лицеев в установленном порядке;
- Для целенаправленного обучения исполнительской дисциплине на местах привлекает работников структурных подразделений университета к формированию рабочих групп в установленном порядке;
- Вносит предложения руководству университета о принятии соответствующих дисциплинарных мер к ответственным работникам, нарушившим исполнительскую дисциплину, в структурных подразделениях университета, техникумах, находящихся в ведении университета, лицеях;
- Организует учебно-методические и практические семинары по вопросам укрепления исполнительской дисциплины в структурных подразделениях университета, техникумах при университете, лицеях;
- В целях тщательной проработки соответствующих вопросов, входящих в его компетенцию, привлекает в установленном порядке представителей техникумов и лицеев при университете, организует для этих целей рабочие группы;
- Готовит к утверждению нормативные документы, которые должны быть исполнены в пределах его полномочий, и вводит их в установленном порядке;