Majidov Jaxongir Mahmudovich
• professor-o‘qituvchi, o’quv-yordamchi hamda xo’jalik xodimlarini ishga qabul qilish, mehnat shartnomasini bekor qilish, lavozim va shtat birliklarini o’zgartirish, mehnat ta’tili berish hamda muddatidan avval ishga chaqirib olish, o’z hisobidan ta’til, tanlov asosida ishga qabul qilish, attestatsiyadan o‘tish muddatlarini aniqlash, belgilashni nazorat etish;
• ishga qabul qilingan har bir xodim o’rtasidagi mehnat shartnomalari tuzishni nazorat qilish hamda faoliyatga oid buyruqlarni tayyorlash;
• rahbar kadrlar zaxirasini shakllantirish va va undan foydalanish borasida takliflar berish;
• universitet rektoriga professor-o‘qituvchilar tarkibi, ularning mehnat intizomi, ta’lim berish sifatini yaxshilash hamda ularning qo‘nimsizligining oldini olish yuzasidan takliflar tayyorlash va taqdim etish;
• kadrlar masalasi bo‘yicha yuqori tashkilotlar bilan aloqada bo’lish;
• vazirlik va tegishli tashkilotlarga universitet professor-o‘qituvchi va xodimlarini davlat mukofotiga tavsiya qilish ishlarini tashkil qilish;
• professor-o‘qituvchi, o’quv-yordamchi hamda xo’jalik xodimlariga guvohnomalar tayyorlab berish va guvohnomalar muddatini uzaytirilishini nazorat qilish;
• professor-o‘qituvchilar imzolarini tasdiqlash, ma’lumotnomalar berish;
• mehnat daftarchalarini yuritish, ularni hisobini to’g’ri olib borish va mehnat shartnomasi bekor qilingan yoki tugagan xodimga o’z vaqtida topshirish;
• professor-o’qituvchi, o’quv-yordamchi hamda xo’jalik xodimlarning belgilangan shaklda statistik hisobotini olib borish;
• professor-o‘qituvchi, o’quv-yordamchi hamda xo’jalik xodimlarning shahsiy yig’ma jildini, shahsiy varaqasini (T-2 shakl), shaxsiy ma’lumotnomasini (ob’ektivka) shakllantirish, belgilangan tartibda yuritilishini tashkil etish;
• universitet shtat jadvalini reja moliya bo’limi bilan birgalikda muvofiqlashtirish va shtat jadvaliga asosan ish olib borish;
• nafaqa yoshidagi professor-o’qituvchi hamda xodimlarni aniqlash, hujjatlarini rasmiylashtirish hamda ro’yxatga olish;
• har oyning boshida viloyat bandlikka ko’maklashish markaziga bo‘sh ish o’rinlari to’g’risida ma’lumot taqdim etish;
• bo‘limda saqlanayotgan xodimlarga oid barcha me’yoriy va shaxsiy hujjatlarni o‘rnatilgan tartibda dalolatnoma tuzish orqali universitet arxivga topshirish;
• bo‘lim va xodimlar bilan ishlashda odob-ahloq va ichki-tartib qoidalariga, mehnat intizomi va muomala madaniyatiga rioya qilish.

Функции отдела кадров:
• прием на работу профессоров, учебно-вспомогательных и хозяйственных работников, расторжение трудовых договоров, изменение должностей и штатных единиц, предоставление отпуска и досрочный вызов на работу, отпуск за свой счет, прием на работу по отбору, определение сроков аттестации, контроль отметки;
• контроль заключения трудовых договоров между каждым работником и подготовка приказов относительно деятельности;
• формирование резерва управленческих кадров и внесение предложений по его использованию;
• повышение качества профессорско-преподавательского состава, его трудовую дисциплину, качество преподавания ректору университета подготовка и представление предложений по предотвращению их текучести;
• контактирование с вышестоящими организациями по кадровым вопросам;
• организация представления профессоров-преподавателей и сотрудников университета в министерство и профильные организации к государственным наградам;
• подготовка сертификатов для профессоров-преподавателей, учебно-вспомогательных и хозяйственных работников и контроль за продлением сертификатов;
• подтверждение подписей профессоров и преподавателей, предоставление сведений;
• ведение трудовых книжек, правильное ведение их учета и своевременное вручение работнику, с которым расторгнут или закончился трудовой договор;
• ведение статистических отчетов профессорско-преподавательского состава, учебно-вспомогательных и хозяйственных работников в установленной форме;
• создание папки личной коллекции, личного листа (форма Т-2), личной справки (объектива) профессора-преподавателя, учебно-вспомогательного и хозяйственного персонала, организация его управления в установленном порядке;
• согласование штатного расписания университета совместно с планово-финансовым отделом и ведение работы на основе штатной единицы;
• выявление профессорско-преподавательского состава и сотрудников пенсионного возраста, оформление и регистрация их документов;
• предоставление информацию о вакансиях в региональный центр содействия занятости в начале каждого месяца;
• путем оформления в установленном порядке передача в архив университета всех нормативных и личных документов, касающихся сотрудников, находящихся в отделении;
• соблюдение правил этикета и внутреннего распорядка, трудовой дисциплины и культуры поведения при работе с подразделением и сотрудниками.