Majidov Jaxongir Mahmudovich
• professor-o‘qituvchi, o’quv-yordamchi hamda xo’jalik xodimlarini ishga qabul qilish, mehnat shartnomasini bekor qilish, lavozim va shtat birliklarini o’zgartirish, mehnat ta’tili berish hamda muddatidan avval ishga chaqirib olish, o’z hisobidan ta’til, tanlov asosida ishga qabul qilish, attestatsiyadan o‘tish muddatlarini aniqlash, belgilashni nazorat etish;
• ishga qabul qilingan har bir xodim o’rtasidagi mehnat shartnomalari tuzishni nazorat qilish hamda faoliyatga oid buyruqlarni tayyorlash;
• rahbar kadrlar zaxirasini shakllantirish va va undan foydalanish borasida takliflar berish;
• universitet rektoriga professor-o‘qituvchilar tarkibi, ularning mehnat intizomi, ta’lim berish sifatini yaxshilash hamda ularning qo‘nimsizligining oldini olish yuzasidan takliflar tayyorlash va taqdim etish;
• kadrlar masalasi bo‘yicha yuqori tashkilotlar bilan aloqada bo’lish;
• vazirlik va tegishli tashkilotlarga universitet professor-o‘qituvchi va xodimlarini davlat mukofotiga tavsiya qilish ishlarini tashkil qilish;
• professor-o‘qituvchi, o’quv-yordamchi hamda xo’jalik xodimlariga guvohnomalar tayyorlab berish va guvohnomalar muddatini uzaytirilishini nazorat qilish;
• professor-o‘qituvchilar imzolarini tasdiqlash, ma’lumotnomalar berish;
• mehnat daftarchalarini yuritish, ularni hisobini to’g’ri olib borish va mehnat shartnomasi bekor qilingan yoki tugagan xodimga o’z vaqtida topshirish;
• professor-o’qituvchi, o’quv-yordamchi hamda xo’jalik xodimlarning belgilangan shaklda statistik hisobotini olib borish;
• professor-o‘qituvchi, o’quv-yordamchi hamda xo’jalik xodimlarning shahsiy yig’ma jildini, shahsiy varaqasini (T-2 shakl), shaxsiy ma’lumotnomasini (ob’ektivka) shakllantirish, belgilangan tartibda yuritilishini tashkil etish;
• universitet shtat jadvalini reja moliya bo’limi bilan birgalikda muvofiqlashtirish va shtat jadvaliga asosan ish olib borish;
• nafaqa yoshidagi professor-o’qituvchi hamda xodimlarni aniqlash, hujjatlarini rasmiylashtirish hamda ro’yxatga olish;
• har oyning boshida viloyat bandlikka ko’maklashish markaziga bo‘sh ish o’rinlari to’g’risida ma’lumot taqdim etish;
• bo‘limda saqlanayotgan xodimlarga oid barcha me’yoriy va shaxsiy hujjatlarni o‘rnatilgan tartibda dalolatnoma tuzish orqali universitet arxivga topshirish;
• bo‘lim va xodimlar bilan ishlashda odob-ahloq va ichki-tartib qoidalariga, mehnat intizomi va muomala madaniyatiga rioya qilish.

Actions of the personnel department:
- Recruiting professors, teaching assistants and workers for maintenance, canceling work, giving tools and staff units, giving work leave and starting them before the deadline, recruitment based on selection, setting the deadlines for passing the tests of attestation certification, controlling the use;
- supervising the conclusion of employment contracts between each employed employee and preparation of activity orders;
- making proposals on the formation and use of the reserve of managerial personnel;
- to prepare and submit proposals to the rector of the university on the faculty-teacher staff, quality of work discipline, improvement of the quality of education and the possibility of obtaining permission for quality deficiencies;
- to communicate with higher organizations on personnel issues;
- organization of recommending professors-teachers and employees of the university to the ministry and relevant organizations for the state award;
- preparing certificates for professors, teaching assistants and economic workers and controlling the extension of the term of certificates;
- confirm the signatures of professors and teachers, issue references;
- keeping labor records, keeping their accounts correctly and handing them over in time to the employee whose employment contract has been terminated or expired;
- to conduct statistical reports of professors, teaching assistants and economic employees in the prescribed form;
- creation of a personal collection folder, personal sheet (T-2 form), personal reference book of professors, teaching assistants and economic employees, organization of their management in the prescribed manner;
- coordination of the university’s staff table together with the planning finance department and work based on the staff table;
- identification, formalization of documents and registration of professors and teachers and employees of retirement age;
- at the beginning of each month, to provide information on vacancies to the regional employment assistance center;
- transfer all normative and personal documents related to employees kept in the department to the archive of the university by drawing up a document in the established order;
- compliance with the rules of etiquette and internal order, labor discipline and behavior culture in working with the department and employees.