Jizzax davlat pedagogika universitetida abituriyentlar uchun tashkil etilgan Call-center’ga ommaviy axborot vositalari va keng jamoatchilik vakillari uchun maxsus media tur uyushtirildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida 2025/2026-o‘quv yili uchun qabul jarayonlari boshlangani munosabati bilan abituriyentlar va ularning ota-onalariga ma’lumot va maslahat berish maqsadida maxsus Call-center va maslahat markazi tashkil etilgan. Joriy yilda universitet qabul komissiyasi qoshida faoliyat olib borayotgan maslahat markazida 10 nafar tajribali mutaxassis faoliyat yuritmoqda. Ular kun davomida qo‘ng‘iroqlar va yuzma-yuz savollarga asosli, rasmiy Nizom talablari asosida javob berishga tayyor. Markaz har kuni o‘rtacha 60 ga yaqin murojaatni qabul qilib, har bir abituriyent va uning ota-onasiga to‘liq tushunarli, aniq axborot yetkazishni maqsad qilgan.
Media tur doirasida jurnalistlar va jamoatchilik vakillariga Call-center faoliyati, mavjud texnik jihozlar, operatorlar ish tartibi hamda murojaatlar bilan ishlash jarayonlari haqida batafsil ma’lumotlar berildi. Ta’kidlanishicha, markaz abituriyentlar uchun qulay, ishonchli va zamonaviy axborot manbai sifatida xizmat qilmoqda.
📞 Call-center orqali quyidagi yo‘nalishlarda maslahat olish mumkin:
• Qabul shartlari va hujjat topshirish tartibi
• Ta’lim yo‘nalishlari va to‘lov-kontrakt miqdori
• Imtihon jarayonlari va onlayn ariza berish bo‘yicha yo‘riqnomalar
• Qabulga oid barcha normativ-huquqiy asoslar
Universitet rahbariyati ta’lim sifatini oshirish barobarida, qabul jarayonlarida ham ochiqlik, oshkoralik va abituriyentlarga xizmat ko‘rsatish madaniyatini yuksaltirishga alohida e’tibor qaratmoqda.

В ДжГПУ был организован медиатур в Call-центр.
В Джизакском государственном педагогическом университете для представителей средств массовой информации и широкой общественности был организован специальный медиа-тур в Call-центр, созданный для абитуриентов.
В связи с началом приемной кампании на 2025/2026 учебный год в Джизакском государственном педагогическом университете организован специальный Call-центр и консультационный центр для предоставления информации и консультаций абитуриентам и их родителям. В этом году в консультационном центре при приемной комиссии университета работают 10 опытных специалистов. Они готовы в течение дня отвечать на телефонные звонки и личные вопросы, основываясь на официальных требованиях Положения. Центр ежедневно принимает в среднем около 60 обращений и ставит своей целью предоставить каждому абитуриенту и его родителям полностью понятную и точную информацию.
В рамках медиа-тура журналистам и представителям общественности была предоставлена подробная информация о деятельности колл-центра, имеющемся техническом оснащении, режиме работы операторов и процессах обработки обращений. Было отмечено, что центр служит удобным, надежным и современным источником информации для абитуриентов.
📞Через колл-центр можно получить консультацию по следующим направлениям:
• Условия приема и порядок подачи документов
• Направления образования и размер контракта
• Инструкции по экзаменационным процессам и онлайн-заявкам
• Все нормативно-правовые основы приема
Руководство университета, наряду с повышением качества образования, уделяет особое внимание обеспечению открытости и прозрачности процесса приема, а также повышению культуры обслуживания абитуриентов.