Jizzax davlat pedagogika universitetida abituriyentlar uchun tashkil etilgan Call-center’ga ommaviy axborot vositalari va keng jamoatchilik vakillari uchun maxsus media tur uyushtirildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida 2025/2026-o‘quv yili uchun qabul jarayonlari boshlangani munosabati bilan abituriyentlar va ularning ota-onalariga ma’lumot va maslahat berish maqsadida maxsus Call-center va maslahat markazi tashkil etilgan. Joriy yilda universitet qabul komissiyasi qoshida faoliyat olib borayotgan maslahat markazida 10 nafar tajribali mutaxassis faoliyat yuritmoqda. Ular kun davomida qo‘ng‘iroqlar va yuzma-yuz savollarga asosli, rasmiy Nizom talablari asosida javob berishga tayyor. Markaz har kuni o‘rtacha 60 ga yaqin murojaatni qabul qilib, har bir abituriyent va uning ota-onasiga to‘liq tushunarli, aniq axborot yetkazishni maqsad qilgan.
Media tur doirasida jurnalistlar va jamoatchilik vakillariga Call-center faoliyati, mavjud texnik jihozlar, operatorlar ish tartibi hamda murojaatlar bilan ishlash jarayonlari haqida batafsil ma’lumotlar berildi. Ta’kidlanishicha, markaz abituriyentlar uchun qulay, ishonchli va zamonaviy axborot manbai sifatida xizmat qilmoqda.
📞 Call-center orqali quyidagi yo‘nalishlarda maslahat olish mumkin:
• Qabul shartlari va hujjat topshirish tartibi
• Ta’lim yo‘nalishlari va to‘lov-kontrakt miqdori
• Imtihon jarayonlari va onlayn ariza berish bo‘yicha yo‘riqnomalar
• Qabulga oid barcha normativ-huquqiy asoslar
Universitet rahbariyati ta’lim sifatini oshirish barobarida, qabul jarayonlarida ham ochiqlik, oshkoralik va abituriyentlarga xizmat ko‘rsatish madaniyatini yuksaltirishga alohida e’tibor qaratmoqda.

A media tour of the Call Center was organized at JSPU.
A special media tour was organized for representatives of the media and the general public at the Call Center established for applicants at Jizzakh State Pedagogical University.
In connection with the start of the admission process for the 2025/2026 academic year at Jizzakh State Pedagogical University, a special Call-center and consulting center have been established to provide information and advice to applicants and their parents. This year, 10 experienced specialists are working in the consulting center, which operates under the university admissions committee. They are ready to answer calls and face-to-face questions throughout the day based on the requirements of the official Regulations. The center receives an average of about 60 applications every day and aims to provide each applicant and their parents with fully understandable and accurate information.
As part of the media tour, journalists and members of the public were provided with detailed information about the Call Center’s activities, available technical equipment, the operators’ work procedures, and the processes for handling applications. It was noted that the center serves as a convenient, reliable, and modern source of information for applicants.
📞 You can get advice in the following areas through the call center:
• Admission requirements and application procedure
• Educational fields and payment contract amount
• Exam procedures and online application instructions
• All regulatory and legal frameworks for admission
In addition to improving the quality of education, the university’s leadership is paying special attention to improving the culture of openness, transparency, and service to applicants in the admissions process.