JDPUda yakuniy davlat attestatsiyalari boshlandi.
Ertalabki smena soat 09:00 da boshlansa, tushdan keyingi imtihonlar soat 15:00 da boshlandi. Bitiruvchilar yozilgan taqvimga muvofiq 3 soat davomida o‘z yo‘nalishlari bo‘yicha imtihonlarni topshirishmoqda.
Imtihonlar 5 ta zamonaviy jihozlangan ma’ruza zallarida o‘tkazilmoqda. Universitet ma’muriyati talabalar uchun barcha zarur sharoitlarni yaratdi, shuningdek, belgilangan talablarga qat’iy rioya qilinmoqda. Nazoratchilar va mas’ul xodimlar ochiqlik va shaffoflikni ta’minlash maqsadida imtihon jarayonida faol ishtirok etishmoqda.
JDPU bitiruvchilaridan biri — surdopedagogika yo‘nalishini bitirayotgan Dilnura Ma’mirovani suhbatga tortdik. U o‘z fikrlarini shunday bildirdi: “Men surdopedagogika yo‘nalishini bitirayotgan birinchi qaldirg‘och talabalardan biriman. Bugungi imtihonda qiynalmadim. O‘zim o‘qigan va bilib olgan mavzularga oid savollarga ishonch bilan javob berdim. Biz gapirishida nuqsoni bor bolalar bilan ishlashga ixtisoslashgan mutaxassislar bo‘lib shakllanyapmiz. Kelajakda o‘z yo‘nalishim bo‘yicha chet elda tahsil olish niyatim bor”.
JDPU rahbariyati va o‘qituvchilari barcha bitiruvchilarga imtihonlarda muvaffaqiyatlar tilashmoqda hamda yosh mutaxassislar kelajakdagi faoliyatida ulkan yutuqlarga erishishlariga katta ishonch bildiradilar. Yakuniy davlat attestatsiya sinovlari shaffoflik, xolislik, odillik tamoyillari asosida o‘tkazilmoqda. Sinovlar 2025-yil 15-iyungaqadar davom etadi.

Final State Attestations have begun at JSPU.
5,447 students will take the final state attestation exams at Jizzakh State Pedagogical University as graduates. The attestation is organized in two shifts over 5 days.
The morning shift begins at 09:00, while the afternoon exams begin at 15:00. Graduates are taking exams in their majors for 3 hours according to the written schedule.
The exams are held in 5 modernly equipped lecture halls. The university administration has created all the necessary conditions for students, and the established requirements are strictly observed. Supervisors and responsible employees are actively involved in the exam process to ensure openness and transparency.
We interviewed one of the graduates of JSPU, Dilnura Ma’mirova, who is graduating from the Surdopedagogy department. She expressed her thoughts as follows: “I am one of the first students graduating from the Surdopedagogy department. I had no difficulty in today’s exam. I confidently answered questions on the topics I had studied and learned. We are becoming specialists specializing in working with children with speech disorders. In the future, I intend to study abroad in my specialty.”
The management and teachers of JDPU wish all graduates success in the exams and express great confidence in the young specialists to achieve great success in their future careers. The final state certification exams are held on the basis of the principles of transparency, impartiality, and fairness. The exams will continue until June 15, 2025.