1-iyun – Xalqaro bolalarni himoya qilish kuni munosabati bilan Maktabgacha ta’lim fakultetida bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.
1-iyun – Xalqaro bolalarni himoya qilish kuni munosabati bilan Jizzax davlat pedagogika universiteti Maktabgacha ta’lim fakulteti tashabbusi bilan fayzli bayram tadbiri tashkil etildi.
Tadbirda bolajonlar, bog‘cha tarbiyalanuvchilari, ota-onalar, murabbiylar hamda talabalar ishtirok etdi. Tadbir doira sadolari ostida, chiroyli ijro va quvnoq kuylar bilan boshlandi. Doira va kuy-qo‘shiqlar sadosi ostida boshlangan tantana fakultet rahbariyati hamda universitet prorektori S.Nazarqosimovning tabrik so‘zlari bilan davom etdi. Ular bolalarni bayram bilan muborakbod etar ekan, har bir bola uchun tinch hayot va baxt tilashdi.
Tadbirda turli ertak qahramonlari ishtirokidagi sahna ko‘rinishlari, bolalar tomonidan tayyorlangan raqslar, ijodkor talabalarning jonli ijrodagi musiqiy chiqishlari namoyish etildi. Ushbu konsert dasturi yosh tomoshabinlarga quvonch va xursandchilik ulashdi.
Tadbir davomida bolalar uchun turli ko‘ngilochar o‘yinlar, tanlovlar uyushtirildi, g‘oliblarga esdalik sovg‘alar berildi. Faqatgina ko‘ngilochar emas, balki ma’naviy-tarbiyaviy ahamiyatga ega bo‘lgan mazkur tadbir yosh avlod ongida bolalik qadri va uning himoyasi muhim ekanini yana bir bor tasdiqladi. Bayram — haqiqiy bayramdek o‘tdi. Bolajonlar yuzidagi samimiy tabassum, ularning ko‘ngildan quvongani bayram tashkilotchilarini mamnun etdi. Bayramga kelgan bolajonlar bu kunni uzoq vaqt eslab yuradigan bo‘ldi.

A festive event was held at the Faculty of Preschool Education on the occasion of June 1 – International Children’s Day.
On the occasion of June 1 – International Children’s Day, a festive event was organized at the initiative of the Faculty of Preschool Education of Jizzakh State Pedagogical University.
The event was attended by children, kindergarten students, parents, coaches and students. The event began with the sounds of the circle, beautiful performances and cheerful melodies. The celebration, which began with the sounds of the circle and melodies, continued with congratulatory words from the faculty leadership and the vice-rector of the university, S. Nazarkasimov. Congratulating the children on the holiday, they wished a peaceful life and happiness for each child.
The event featured performances featuring various fairy tale characters, dances prepared by children, and live musical performances by creative students. This concert program brought joy and happiness to the young audience.
During the event, various entertaining games and competitions were organized for children, and the winners were awarded souvenirs. This event, which was not only entertaining, but also had a spiritual and educational value, once again confirmed the importance of childhood and its protection in the minds of the younger generation. The holiday was like a real holiday. The sincere smiles on the children’s faces and their joy from the bottom of their hearts pleased the organizers of the holiday. The children who came to the holiday will remember this day for a long time.