1-iyun – Xalqaro bolalarni himoya qilish kuni munosabati bilan Maktabgacha ta’lim fakultetida bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.
1-iyun – Xalqaro bolalarni himoya qilish kuni munosabati bilan Jizzax davlat pedagogika universiteti Maktabgacha ta’lim fakulteti tashabbusi bilan fayzli bayram tadbiri tashkil etildi.
Tadbirda bolajonlar, bog‘cha tarbiyalanuvchilari, ota-onalar, murabbiylar hamda talabalar ishtirok etdi. Tadbir doira sadolari ostida, chiroyli ijro va quvnoq kuylar bilan boshlandi. Doira va kuy-qo‘shiqlar sadosi ostida boshlangan tantana fakultet rahbariyati hamda universitet prorektori S.Nazarqosimovning tabrik so‘zlari bilan davom etdi. Ular bolalarni bayram bilan muborakbod etar ekan, har bir bola uchun tinch hayot va baxt tilashdi.
Tadbirda turli ertak qahramonlari ishtirokidagi sahna ko‘rinishlari, bolalar tomonidan tayyorlangan raqslar, ijodkor talabalarning jonli ijrodagi musiqiy chiqishlari namoyish etildi. Ushbu konsert dasturi yosh tomoshabinlarga quvonch va xursandchilik ulashdi.
Tadbir davomida bolalar uchun turli ko‘ngilochar o‘yinlar, tanlovlar uyushtirildi, g‘oliblarga esdalik sovg‘alar berildi. Faqatgina ko‘ngilochar emas, balki ma’naviy-tarbiyaviy ahamiyatga ega bo‘lgan mazkur tadbir yosh avlod ongida bolalik qadri va uning himoyasi muhim ekanini yana bir bor tasdiqladi. Bayram — haqiqiy bayramdek o‘tdi. Bolajonlar yuzidagi samimiy tabassum, ularning ko‘ngildan quvongani bayram tashkilotchilarini mamnun etdi. Bayramga kelgan bolajonlar bu kunni uzoq vaqt eslab yuradigan bo‘ldi.

В связи с 1 июня — Международным днем защиты детей на факультете дошкольного образования состоялось праздничное мероприятие.
По случаю 1 июня — Международного дня защиты детей, по инициативе факультета дошкольного образования Джизакского государственного педагогического университета было организовано праздничное мероприятие.
В мероприятии приняли участие дети, воспитанники детских садов, родители, воспитатели и студенты. Мероприятие началось под звуки дойры, с красивыми выступлениями и веселыми мелодиями. Торжество, начавшееся под аккомпанемент дойры и музыки, продолжилось поздравительными речами руководства факультета и проректора университета С. Назаркосимова. Поздравляя детей с праздником, они пожелали каждому ребенку мирной жизни и счастья.
На мероприятии были представлены сценические постановки с участием различных сказочных персонажей, танцы, подготовленные детьми, и музыкальные выступления творческих студентов в живом исполнении. Эта концертная программа принесла радость и счастье юным зрителям.
В ходе мероприятия для детей были организованы различные развлекательные игры, конкурсы, победителям были вручены памятные подарки. Это мероприятие, имеющее не только развлекательное, но и духовно-воспитательное значение, еще раз подтвердило важность ценности и защиты детства в сознании молодого поколения. Праздник прошел как настоящий праздник. Искренняя улыбка на лицах детей, их сердечная радость порадовали организаторов праздника. Дети, пришедшие на праздник, долго будут помнить этот день.