«4+2 tartibidagi malakaviy amaliyotni tashkil etish tizimi, istiqbollari va dolzarb vazifalari» mavzusida Respublika ilmiy-amaliy konferensiyasi bo‘lib o‘tdi.
Tabiiy fanlar fakulteti, “Kimyo va uni o‘qitish metodikasi” kafedrasi tomonidan tashkil etilgan konferensiyaga Konferensiyaga ZOOM platformasi orqali ham ulanish imkoniyati yaratildi.
Anjumanni Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor G‘.Qodirov ochib berdi. Anjumanda respublikamizning barcha oliy ta’lim muassasalaridan taklif etilgan olimlarTalabalarining malakaviy amaliyotini raqamli tashkil etish: muammo va yechimlar 4+2 tartibidagi malakaviy amaliyotni tashkil etishda o‘qitishning yechimlari, kimyo fanlarini muammolari va Elektrokimyoviy tahlil usullarining tibbiyotdagi o‘rni, Turli markalardagi faollantirilgan ko‘mirlar va ularning tovar-kimyoviy tavsiflari 4+2 – nazariya va amaliyotning uyg‘unlashuvi, Jizzax va Samarqand universitetlarida tabiiy va texnogen gazlar analizining ilmiy asoslari mavzulari doirasida chiqishlar qilishdi.

A Republican Scientific and Practical Conference was held on the topic “System, prospects and current tasks of organizing a 4+2 qualification internship.”
The conference, organized by the Department of Chemistry and its Teaching Methods, Faculty of Natural Sciences, was also available via the ZOOM platform.
The conference was opened by Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovations G. Kadyrov. At the conference, invited scientists from all higher educational institutions of our republic made presentations on the topics of digital organization of qualification practice of students: problems and solutions, solutions for teaching in the organization of qualification practice in the 4+2 format, problems of chemistry and the role of electrochemical analysis methods in medicine, activated carbons of various brands and their commodity-chemical characteristics 4+2 – combination of theory and practice, scientific foundations of analysis of natural and technogenic gases at Jizzakh and Samarkand universities.