«4+2 tartibidagi malakaviy amaliyotni tashkil etish tizimi, istiqbollari va dolzarb vazifalari» mavzusida Respublika ilmiy-amaliy konferensiyasi bo‘lib o‘tdi.
Tabiiy fanlar fakulteti, “Kimyo va uni o‘qitish metodikasi” kafedrasi tomonidan tashkil etilgan konferensiyaga Konferensiyaga ZOOM platformasi orqali ham ulanish imkoniyati yaratildi.
Anjumanni Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor G‘.Qodirov ochib berdi. Anjumanda respublikamizning barcha oliy ta’lim muassasalaridan taklif etilgan olimlarTalabalarining malakaviy amaliyotini raqamli tashkil etish: muammo va yechimlar 4+2 tartibidagi malakaviy amaliyotni tashkil etishda o‘qitishning yechimlari, kimyo fanlarini muammolari va Elektrokimyoviy tahlil usullarining tibbiyotdagi o‘rni, Turli markalardagi faollantirilgan ko‘mirlar va ularning tovar-kimyoviy tavsiflari 4+2 – nazariya va amaliyotning uyg‘unlashuvi, Jizzax va Samarqand universitetlarida tabiiy va texnogen gazlar analizining ilmiy asoslari mavzulari doirasida chiqishlar qilishdi.

Состоялась Республиканская научно-практическая конференция на тему: «Система, перспективы и актуальные задачи организации квалификационной практики в порядке «4+2»
К конференции, организованной кафедрой «Химия и методика ее преподавания» факультета естественных наук, также была предоставлена возможность подключения через платформу ZOOM.
Конференцию открыл проректор по научной работе и инновациям Г. Кодиров. На конференции ученые, приглашенные из всех высших учебных заведений нашей республики, выступили с докладами по следующим темам: цифровая организация квалификационной практики студентов (проблемы и решения); решения в обучении при организации квалификационной практики по системе 4+2; проблемы химических наук и роль методов электрохимического анализа в медицине; активированные угли различных марок и их товарно-химические характеристики (сочетание теории и практики по системе 4+2); научные основы анализа природных и техногенных газов в Джизакском и Самаркандском университетах.