2025-yil 3-may kuni Tarix fakulteti 1-kurs talabalarining ota-onalari va MFY faollari bilan o‘tkazilgan tadbir ana shunday nomlandi.
Tadbirda tarix fakulteti 1-kurs talabalarining ota-onalari, MFY faollari, universitet va fakultet rahbariyati hamda professor-o‘qituvchilar ishtirok etishdi.
Tadbirdan ko‘zlangan eng asosiy masalalardan biri O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar mahkamasining 2025-yil 10-martdagi “Oliy ta’lim tashkilotlarida talabalarga grantlarni taqdim etish va qayta taqsimlash tartibi to‘g‘risidagi Nizomni tasdiqlash haqida”gi №149-sonli Qarorining mazmun-mohiyati bilan ota-onalarni tanishtirish bo‘ldi.
Tashkil etilgan tadbir so‘ngida o‘quv yili davomida turli sohalarda muvaffaqiyatga erishgan talabalarning ota-onalariga universitet rahbariyatining tashakkurnomalari topshirildi.

«Сотрудничество семья-махалля-образовательное учреждение — основа подготовки интеллектуальных кадров»
Так было названо мероприятие, проведенное 3 мая 2025 года с родителями студентов 1-го курса факультета истории и активистами махалли.
В мероприятии приняли участие родители студентов 1-го курса факультета истории, активисты махалли, руководство университета и факультета, а также профессорско-преподавательский состав.
Одним из основных вопросов мероприятия стало ознакомление родителей с содержанием Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан №149 от 10 марта 2025 года «Об утверждении Положения о порядке предоставления и перераспределения грантов студентам в высших учебных заведениях».
В конце мероприятия родителям студентов, добившихся успехов в различных областях в течение учебного года, были вручены благодарственные письма от руководства университета.