2025-yil 3-may kuni Tarix fakulteti 1-kurs talabalarining ota-onalari va MFY faollari bilan o‘tkazilgan tadbir ana shunday nomlandi.
Tadbirda tarix fakulteti 1-kurs talabalarining ota-onalari, MFY faollari, universitet va fakultet rahbariyati hamda professor-o‘qituvchilar ishtirok etishdi.
Tadbirdan ko‘zlangan eng asosiy masalalardan biri O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar mahkamasining 2025-yil 10-martdagi “Oliy ta’lim tashkilotlarida talabalarga grantlarni taqdim etish va qayta taqsimlash tartibi to‘g‘risidagi Nizomni tasdiqlash haqida”gi №149-sonli Qarorining mazmun-mohiyati bilan ota-onalarni tanishtirish bo‘ldi.
Tashkil etilgan tadbir so‘ngida o‘quv yili davomida turli sohalarda muvaffaqiyatga erishgan talabalarning ota-onalariga universitet rahbariyatining tashakkurnomalari topshirildi.

“Family-neighborhood-educational institution cooperation – the basis for training intellectual personnel”
This was the name of the event held on May 3, 2025 with parents of first-year students of the Faculty of History and neighborhood activists.
The event was attended by parents of first-year history students, community activists, university and faculty leadership, and professors.
One of the main objectives of the event was to familiarize parents with the content and essence of the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 149 dated March 10, 2025 “On Approval of the Regulation on the Procedure for Providing and Redistributing Grants to Students in Higher Education Institutions.”
At the end of the event, the parents of students who achieved success in various fields during the academic year were presented with certificates of appreciation from the university administration.