Bitiruvchilar bilan uchrashuv tashkil etildi.
Jizzax viloyat Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi bilan hamkorlikda Jizzax Davlat pedagogika universitetining Jismoniy madaniyat fakultetida o‘tkazilgan bitiruvchilar bilan uchrashuvda, talabalar va ish beruvchilarga universitetda yaratilgan o‘quv sharoitlari bilan tanishish imkoniyati taqdim etildi.
Uchrashuv davomida, Jismoniy madaniyat ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari va talabalariga mo‘ljallangan zamonaviy texnik vositalar va uskunalar ish beruvchilarda katta taassurot qoldirdi. Shuningdek O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 14-fevraldagi PQ-61-son qaroriga muvofiq, oliy ta’lim sohasidagi bitiruvchilarning ishga joylashishini ta’minlash maqsadida qo‘shimcha chora-tadbirlar belgilanligi.
Mazkur qarorning ijrosiga muvofiq, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan 2025-yil 20 martdagi 114-son buyruq qabul qilinganligi, ushbu buyruq talablariga binoan universitet amalga oshirilayotgan ishlar haqida gapirildi.
Ma’lumki, talabalarning kasbga tayyorlanish jarayoni va kasbiy amaliyotlarini tashkil etish, ularning kelgusida ishga joylashishini ta’minlash uchun muhim ahamiyatga ega. Shuning uchun “Kelajakka qadam” dasturi doirasida “Talabalarni kasbga tayyorlash va kasbiy amaliyotini tashkil etish” yo‘nalishi bo‘yicha universitetda bir qator amaliy amaliy ishlar qilinayotganligi ta’kidlandi.

A meeting with graduates was organized.
At a meeting with graduates held at the Faculty of Physical Culture of Jizzakh State Pedagogical University in collaboration with the Jizzakh Regional Department of Preschool and School Education, students and employers were given the opportunity to familiarize themselves with the educational conditions created at the university.
During the meeting, employers were impressed by the modern technical means and equipment designed for graduates and students of the Physical Culture Education Department. It was also noted that in accordance with the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PQ-61 dated February 14, 2025, additional measures have been established to ensure the employment of graduates in the field of higher education.
In accordance with the implementation of this resolution, Order No. 114 of March 20, 2025 was adopted by the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, and the work being carried out by the university in accordance with the requirements of this order was discussed.
It is known that the process of preparing students for a profession and organizing professional practice is important for ensuring their future employment. Therefore, it was noted that a number of practical works are being carried out at the university in the direction of “Preparing students for a profession and organizing professional practice” within the framework of the “Step to the Future” program.