Bitiruvchilar bilan uchrashuv tashkil etildi.
Jizzax viloyat Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi bilan hamkorlikda Jizzax Davlat pedagogika universitetining Jismoniy madaniyat fakultetida o‘tkazilgan bitiruvchilar bilan uchrashuvda, talabalar va ish beruvchilarga universitetda yaratilgan o‘quv sharoitlari bilan tanishish imkoniyati taqdim etildi.
Uchrashuv davomida, Jismoniy madaniyat ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari va talabalariga mo‘ljallangan zamonaviy texnik vositalar va uskunalar ish beruvchilarda katta taassurot qoldirdi. Shuningdek O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 14-fevraldagi PQ-61-son qaroriga muvofiq, oliy ta’lim sohasidagi bitiruvchilarning ishga joylashishini ta’minlash maqsadida qo‘shimcha chora-tadbirlar belgilanligi.
Mazkur qarorning ijrosiga muvofiq, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan 2025-yil 20 martdagi 114-son buyruq qabul qilinganligi, ushbu buyruq talablariga binoan universitet amalga oshirilayotgan ishlar haqida gapirildi.
Ma’lumki, talabalarning kasbga tayyorlanish jarayoni va kasbiy amaliyotlarini tashkil etish, ularning kelgusida ishga joylashishini ta’minlash uchun muhim ahamiyatga ega. Shuning uchun “Kelajakka qadam” dasturi doirasida “Talabalarni kasbga tayyorlash va kasbiy amaliyotini tashkil etish” yo‘nalishi bo‘yicha universitetda bir qator amaliy amaliy ishlar qilinayotganligi ta’kidlandi.

Была организована встреча с выпускниками
На встрече с выпускниками факультета физической культуры Джизакского государственного педагогического университета, проведенной совместно с Управлением дошкольного и школьного образования Джизакской области, студентам и работодателям была предоставлена возможность ознакомиться с созданными в университете условиями обучения.
В ходе встречи работодатели были впечатлены современными техническими средствами и оборудованием, предназначенными для выпускников и студентов направления образования «Физическая культура». Также было отмечено, что в соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 14 февраля 2025 года №ПП-61 определены дополнительные меры по обеспечению трудоустройства выпускников сферы высшего образования.
В соответствии с исполнением данного постановления Министерством высшего образования, науки и инноваций принят приказ №114 от 20 марта 2025 года, говорилось о работе, проводимой университетом в соответствии с требованиями этого приказа.
Известно, что организация процесса профессиональной подготовки и производственной практики студентов имеет важное значение для обеспечения их будущего трудоустройства. Поэтому было отмечено, что в рамках программы «Шаг в будущее» в университете проводится ряд практических мероприятий по направлению «Профессиональная подготовка студентов и организация производственной практики».