«Pedagogning kommunikativ kompetentligida innovatsiyalar: muammolar va yechim yo‘llari» mavzusida Respublika ilmiy-amaliy konferensiyasi o‘tkazildi.
Anjumanni rus tili va adabiyoti fakulteti dekani E. Hasanov ochib berdi.
U respublikaning turli oliy o‘quv yurtlaridan tashrif buyurgan barcha olimlar va ishtirokchilarga minnatdorchilik bildirdi.
U o‘z nutqida bunday tadbirlarni o‘tkazishning muhimligini ta’kidladi. U pedagogning kommunikativ kompetentligida innovatsiyalar muammosiga bo‘lgan qiziqish tobora ortib borayotganini, bu esa shubhasiz, respublikamizda ta’lim sohasida amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar bilan bog‘liq ekanligini aytib o‘tdi. Ushbu konferensiya dasturiga muvofiq, ma’ruzachilar innovatsion yondashuvlar, usullar va texnologiyalarni ishlab chiqishga hissa qo‘shishi, axborot jamiyati sharoitida yangi qiyofaga ega bo‘lishga intilayotgan oliy ta’lim tizimini yanada takomillashtirishga xizmat qilishiga umid bildirishdi.
Anjuman so‘ngida mehmonlarga konferensiya ishida faol ishtirok etganliklari uchun tegishli sertifikatlar topshirildi.

A Republican Scientific and Practical Conference was held on the topic “Innovations in the Communicative Competence of a Teacher: Problems and Solutions.”
The conference was opened by E. Hasanov, Dean of the Faculty of Russian Language and Literature.
He thanked all the scientists and participants who visited from various higher education institutions of the republic.
In his speech, he emphasized the importance of holding such events. He noted that there is a growing interest in the problem of innovations in the communicative competence of a teacher, which is undoubtedly associated with the large-scale reforms being carried out in the field of education in our republic. In accordance with the program of this conference, the speakers expressed the hope that it would contribute to the development of innovative approaches, methods and technologies, and serve to further improve the higher education system, which is striving to acquire a new look in the conditions of the information society.
At the end of the conference, the guests were awarded certificates for their active participation in the conference.