«Pedagogning kommunikativ kompetentligida innovatsiyalar: muammolar va yechim yo‘llari» mavzusida Respublika ilmiy-amaliy konferensiyasi o‘tkazildi.
Anjumanni rus tili va adabiyoti fakulteti dekani E. Hasanov ochib berdi.
U respublikaning turli oliy o‘quv yurtlaridan tashrif buyurgan barcha olimlar va ishtirokchilarga minnatdorchilik bildirdi.
U o‘z nutqida bunday tadbirlarni o‘tkazishning muhimligini ta’kidladi. U pedagogning kommunikativ kompetentligida innovatsiyalar muammosiga bo‘lgan qiziqish tobora ortib borayotganini, bu esa shubhasiz, respublikamizda ta’lim sohasida amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar bilan bog‘liq ekanligini aytib o‘tdi. Ushbu konferensiya dasturiga muvofiq, ma’ruzachilar innovatsion yondashuvlar, usullar va texnologiyalarni ishlab chiqishga hissa qo‘shishi, axborot jamiyati sharoitida yangi qiyofaga ega bo‘lishga intilayotgan oliy ta’lim tizimini yanada takomillashtirishga xizmat qilishiga umid bildirishdi.
Anjuman so‘ngida mehmonlarga konferensiya ishida faol ishtirok etganliklari uchun tegishli sertifikatlar topshirildi.

Состоялась Республиканская научно-практическая конференция на тему «Инновации в коммуникативной компетентности педагога: проблемы и пути их решения»
Конференцию открыл декан факультета русского языка и литературы Э. Хасанов.
Он выразил благодарность всем ученым и участникам, приехавшим из различных высших учебных заведений республики.
В своем выступлении он подчеркнул важность проведения подобных мероприятий. Он отметил, что интерес к проблеме инноваций в коммуникативной компетентности педагога неуклонно растет, что, несомненно, связано с широкомасштабными реформами, осуществляемыми в сфере образования в нашей республике. Согласно программе данной конференции, докладчики выразили надежду, что она будет способствовать разработке инновационных подходов, методов и технологий, а также послужит дальнейшему совершенствованию системы высшего образования, стремящейся обрести новый облик в условиях информационного общества.
В завершение конференции гостям были вручены соответствующие сертификаты за активное участие в работе конференции.