The Young Public Diplomacy Summit (YPDS) dasturi diplomatiyaga qiziquvchi, yosh va intiluvchan turli soha vakillari uchun 3 kunlik sammitni Toshkent shahrida o‘tkazdi.
Joriy yilning 6-8 aprel kunlari bo‘lib o‘tgan ushbu sammitda dunyoning turli mamlakatlaridan, jumladan Italiya, Ispaniya, Indoneziya, Angliya, Rossiya, Kolumbiya, Braziliya, Pokiston, Eron, Hindiston, Sudan, Xitoy, Ozarbayjon, Xitoy va O‘zbekistondan yosh diplomatlar o‘zaro fikr almashishdi.
Ushbu dasturda ishtirokchilar bir qator puxta ishlab chiqilgan modullar orqali zamonaviy xalq diplomatiyasi amaliyotlari, mahalliy xalqlarning tutgan o‘rni, san’at va faollikning kesishuvi hamda madaniy aloqalarning asosiy rolini o‘rganishdi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti Xorijiy tillar fakulteti “Ingliz tili nazariyasi va amaliyoti” kafedrasi katta o‘qituvchisi Dildora Bahriddinova Toshkent shahrida bo‘lib o‘tgan ushbu sammitda ishtirok etib, xalqaro diplomatiya borasidagi bilimlarini oshirib qaytdi.
Shuningdek, sammit ishtirokchilari Pokistonning O‘zbekistondagi muxtor elchisi H.E. Ahmed Farooqning taklifiga binoan Pokiston elchixonasida bo‘lib, nazariy bilimlarni amaliyotda targ‘ib etish imkoniyatiga ega bo‘lishdi. Sammit qiziqarli va xalqaro tajribalarga boy tarzda bo‘lib o‘tdi.

The Young Public Diplomacy Summit (YPDS) program held a 3-day summit in Tashkent for young and aspiring representatives of various fields interested in diplomacy.
At this summit, which took place from April 6-8 of this year, young diplomats from different countries around the world, including Italy, Spain, Indonesia, England, Russia, Colombia, Brazil, Pakistan, Iran, India, Sudan, China, Azerbaijan, China, and Uzbekistan, exchanged views.
In this program, participants explored contemporary public diplomacy practices, the role of indigenous peoples, the intersection of art and activism, and the central role of cultural connections through a series of carefully designed modules.
Dildora Bahriddinova, senior lecturer at the Department of “Theory and Practice of English Language” of the Faculty of Foreign Languages ​​of Jizzakh State Pedagogical University, participated in this summit held in Tashkent and returned home having improved her knowledge of international diplomacy.
The summit participants also had the opportunity to visit the Pakistani Embassy at the invitation of the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Pakistan to Uzbekistan, H.E. Ahmed Farooq, and put theoretical knowledge into practice. The summit was held in an interesting and international manner.