Germaniyaning ASIIN Xalqaro ta’lim va akkreditatsiya agentligi mutaxassislari, ekspertlar guruhi universitetda yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishishdi.
Mehmonlar dastlab Tabiiy fanlar fakultetining o‘quv auditoriyalari va laboratoriyalarda bo‘lishdi. O‘quv xonalarida talabalarning seminar mashg‘ulotlariga guvoh bo‘lishdi.
Shundan so‘ng ekspertlar guruhi universitet hududida tashkil etilgan “Professorlar bog‘i”, madaniyat saroyi va 2024-yil dekabr oyida yangitdan qurilib foydalanishga topshirilgan, ayni paytda 7/24 rejimda talabalarga xizmat ko‘rsatayotgan axborot resurs markazi faoliyati bilan yaqindan tanishishdi. Tashrif universitet Registrator ofisi va ochiq sport maydonlari, media markaz faoliyatini ko‘rish va tanishish bilan davom etdi.

Специалисты и группа экспертов немецкого агентства по международному образованию и аккредитации ASIIN ознакомились с созданными в университете условиями.
Гости сначала посетили учебные аудитории и лаборатории факультета естественных наук. В учебных кабинетах они присутствовали на семинарских занятиях студентов.
После этого группа экспертов ознакомилась с деятельностью созданного на территории университета «Парка профессоров», Дворца культуры и вновь построенного и сданного в эксплуатацию в декабре 2024 года информационно-ресурсного центра, который в настоящее время обслуживает студентов в круглосуточном режиме. Визит продолжился осмотром и ознакомлением с деятельностью офиса Регистратора университета и открытых спортивных площадок, медиацентра.