Germaniyaning ASIIN Xalqaro ta’lim va akkreditatsiya agentligi mutaxassislari, ekspertlar guruhi universitetda yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishishdi.
Mehmonlar dastlab Tabiiy fanlar fakultetining o‘quv auditoriyalari va laboratoriyalarda bo‘lishdi. O‘quv xonalarida talabalarning seminar mashg‘ulotlariga guvoh bo‘lishdi.
Shundan so‘ng ekspertlar guruhi universitet hududida tashkil etilgan “Professorlar bog‘i”, madaniyat saroyi va 2024-yil dekabr oyida yangitdan qurilib foydalanishga topshirilgan, ayni paytda 7/24 rejimda talabalarga xizmat ko‘rsatayotgan axborot resurs markazi faoliyati bilan yaqindan tanishishdi. Tashrif universitet Registrator ofisi va ochiq sport maydonlari, media markaz faoliyatini ko‘rish va tanishish bilan davom etdi.

Specialists and a group of experts from the German ASIIN International Education and Accreditation Agency got acquainted with the conditions created at the university.
The guests first visited the classrooms and laboratories of the Faculty of Natural Sciences. They witnessed students’ seminar sessions in the classrooms.
After that, the group of experts got acquainted with the activities of the “Professors’ Garden” established on the territory of the university, the Palace of Culture, and the newly built and commissioned information resource center in December 2024, which currently serves students 24/7. The visit continued with a visit to the university’s Registrar’s Office, outdoor sports fields, and the media center.