Universitetda biznes loyihasi bor talabalar bilan ochiq muloqot tashkil etildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetining o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori F.Jo‘raqulov boshchiligida universitetda biznes loyihasi bor talabalar bilan ochiq muloqot tashkil etildi.
Ochiq muloqotda  O‘zbekiston Respublikasi Prezident Shavkat Mirziyoyevning 14-fevral kuni yoshlar bilan videoselektor shaklida o‘tgan uchrashuvda yoshlar uchun imkoniyatlarni yanada kengaytirish chora-tadbirlari muhokama etilganligi, ularning bandligini ta’minlash, intilishlariga sharoit yaratish davlatimizning ustuvor siyosatiga aylanganligi haqida so‘z bordi.
Shuningdek, Milliy bank yoshlarning biznes loyihalarini qo‘llab-quvvatlovchi tayanch bankka aylantirilganligi haqida ham aytib o‘tildi. Milliy bank oliy ta’lim muassasalari bitiruvchilarining biznes g‘oyalarini moliyalashtirish uchun 100 million so‘mgacha 7 yil muddatga imtiyozli kreditlar ajratishini talabalarga yetkazildi.
Uchrashuvda biznes loyihasi bor har bir talaba bilan ochiq muloqot qilindi. Universitetda “Kelajakka qadam” dasturi doirasida alohida shtab tashkil qilinganligi va bu shtab har bir loyihasi bor talabalar bilan doimiy aloqada bo‘lishini alohida ta’kidlandi.

An open dialogue was organized at the university with students who have a business project.
An open dialogue was organized with students who have business projects at the university, led by F. Jurakulov, Vice-Rector for Academic Affairs of Jizzakh State Pedagogical University.
During the open dialogue, it was noted that during the videoconference meeting of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev with young people on February 14, measures were discussed to further expand opportunities for young people, ensuring their employment and creating conditions for their aspirations became a priority policy of our state.
It was also mentioned that the National Bank has been transformed into a support bank supporting young people’s business projects. Students were informed that the National Bank will provide preferential loans of up to 100 million soums for a period of 7 years to finance the business ideas of graduates of higher educational institutions.
The meeting included an open dialogue with each student who has a business project. It was emphasized that a special headquarters has been established at the university within the framework of the “Step to the Future” program, and this headquarters will be in constant contact with each student who has a project.