Universitetda biznes loyihasi bor talabalar bilan ochiq muloqot tashkil etildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetining o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori F.Jo‘raqulov boshchiligida universitetda biznes loyihasi bor talabalar bilan ochiq muloqot tashkil etildi.
Ochiq muloqotda  O‘zbekiston Respublikasi Prezident Shavkat Mirziyoyevning 14-fevral kuni yoshlar bilan videoselektor shaklida o‘tgan uchrashuvda yoshlar uchun imkoniyatlarni yanada kengaytirish chora-tadbirlari muhokama etilganligi, ularning bandligini ta’minlash, intilishlariga sharoit yaratish davlatimizning ustuvor siyosatiga aylanganligi haqida so‘z bordi.
Shuningdek, Milliy bank yoshlarning biznes loyihalarini qo‘llab-quvvatlovchi tayanch bankka aylantirilganligi haqida ham aytib o‘tildi. Milliy bank oliy ta’lim muassasalari bitiruvchilarining biznes g‘oyalarini moliyalashtirish uchun 100 million so‘mgacha 7 yil muddatga imtiyozli kreditlar ajratishini talabalarga yetkazildi.
Uchrashuvda biznes loyihasi bor har bir talaba bilan ochiq muloqot qilindi. Universitetda “Kelajakka qadam” dasturi doirasida alohida shtab tashkil qilinganligi va bu shtab har bir loyihasi bor talabalar bilan doimiy aloqada bo‘lishini alohida ta’kidlandi.

В университете был организован открытый диалог со студентами, имеющими бизнес-проекты.
Под руководством проректора по учебной работе Джизакского государственного педагогического университета Ф.Джуракулова был организован открытый диалог со студентами, имеющими бизнес-проекты в университете.
В ходе открытого диалога говорилось о том, что на состоявшейся 14 февраля встрече Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с молодежью в формате видеоселектора были обсуждены меры по дальнейшему расширению возможностей для молодежи, обеспечению ее занятости, созданию условий для ее устремлений стало приоритетной политикой нашего государства.
Также было отмечено, что Национальный банк был преобразован в базовый банк, поддерживающий бизнес-проекты молодежи. Национальный банк выделяет льготные кредиты до 100 миллионов сумов сроком на 7 лет для финансирования бизнес-идей выпускников высших учебных заведений.
На встрече состоялся открытый диалог со всеми студентами, у которых есть бизнес-проекты. Было особо отмечено, что в рамках программы «Шаг в будущее» в университете создан отдельный штаб, который будет поддерживать постоянную связь со всеми студентами, имеющими проекты.